Добре було б, якби польській ППО дозволили збивати російські ракети в Україні, – польський експерт

Фото: Twitter.com/Wolski_Jaros

Відповідальність за інцидент падіння ракети у Польщі несе Росія. Тому цей випадок не вплине на українсько-польські стосунки.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів аналітик із військових і міжнародних питань, головний редактор українсько-польського порталу (Польща) Даріуш Матерняк.

За його словами, якщо глянути на реакцію польських ЗМІ, то головний їхній наратив про те, що відповідальність у цьому інциденті несе Росія.

«Якщо брати до уваги версію, яку озвучив Білий дім, то треба розуміти, що неможливо створити таку систему протиповітряної оборони, що на 100% захистить територію України.  І завжди є загроза, що такі нещасні випадки будуть траплятись, на жаль. І цього разу дійшло до людських жертв у Польщі», – зазначає експерт.

Він також допускає, що запуск ракет міг бути провокацією Росії, щоб розсварити Україну і Польщу.

«Теоретично це є можливим. Оскільки провокації різного типу останніх 80 років було багато. Жодна з них не вдалась. Для майже всіх у Польщі є зрозумілим, що ця допомога зброєю, яка йде від Польщі до України – це також інвестиція в нашу безпеку. Україна зараз захищає безпеку і свою, і Польщі, і всієї Європи. Росія не зупинилась би на Україні. Для більшості людей в Польщі – це є очевидним», – сказав Даріуш Матерняк.

В той же час він вважає, що цей випадок може стати аргументом для надання Україні нової зброї протиповітряної оборони. Так сталось після першого масованого удару 10 жовтня, коли дуже швидко привезли перші системи ППО з Німеччини.

«Колись вони казали, що це складно і для цього потрібно місяці, але вдалось зробити за 4 дні. Надання засобів ППО є логічним кроком. І вчорашній день показав, що це діє. Якщо брати дані Повітряних сил України, то вдалось збити майже 80%. Має бути ось така реакція, і вона буде правильною», – переконаний експерт.

Але найкращим рішенням, на його думку, було б, якби польським силам ППО дозволили збивати ракети, які знаходяться в повітряному просторі Заходу України.

«Це технічно є можливим. Але має бути одна умова – має бути політичне рішення. Бо треба пам’ятати, що ці натівські системи, які ми зараз маємо в Польщі – це системи американські і британські. І тут мала б бути згода саме цих країн. Чи буде таке рішення – це питання відкрите», зауважує Даріуш Матерняк.

Нагадаємо, 15 листопада Росія завдала масованого ракетного удару по території України, одна з ракет навіть упала на території Польщі. Загинули дві людини.

Новини