Марія Перегінець, майстриня манікюру: «Часто клієнтки виливають мені душу, як психологу»


У програмі «Люди», що на «Радіо Перше», вона розповіла про те, за що найбільше любить свою роботу і що дратує; чого ніколи не зробить і чого краще не робити клієнткам.

Вісім років у професії

– У народі вас називають «манікюрщицями», або просто говорять: «Я на нігтях», «Йду на нігті». Тож як правильно називається твоя спеціальність?

– «Манікюрщиця» звучить не дуже гарно. Все ж таки – це професія і зараз досить популярна. Тому – майстер манікюру правильно. Або манікюрниця.

– Як давно у професії?

– Вже вісім років. Тоді ще не було масово гель-лаку, робили манікюр звичайним лаком. Перші роки я не мала багато записів, навчалася. А так, щоб працювати повний день – то п’ять років.

– Пам’ятаю, коли гель-лак входив у вжиток, дехто намагався сам робити такий манікюр. Виходило багатошарово. А майстрині намагаються дотриматися так званої «архітектури нігтя»…

– Так, ми намагаємося зробити рівненьким ніготь. Торець нігтя, сам кінчик, має бути тоненьким. Основна маса гелю має бути по центру і ближче до кутикули (тоненька смужка шкіри (плівка), розташована по зоні росту нігтьової лунки і по краю валика. – Ред).

Якщо не вирівняти, виходять такі «пиріжки», горбаті, у яких розтікається по боках. Відповідно, вони і носитися будуть погано, бо здебільшого навантаження йде на кінчик.

– А цокотіти по клавіатурі можна такими нігтями чи шкребти посуд?

– Посуд не можна шкребти. Майстри покривають торець нігтя, бо він стиратиметься, і таке покриття швидше сколюється. А клавіатура… це вже залежить від професії. Такі клієнти частіше міняють покриття. Якщо максимум покриття тримається місяць, то клієнти, у яких воно швидше зношується, змінюють його кожні два тижні.

– Радять не носити такі нігті довго…

– Якщо нігті відростають повільно, то можуть носити й довше. Рекомендують два тижні. Але це індивідуально. При відростанні зміщується покриття, – під матеріалом нігті тверді, а та частинка, яка відростає, нічим не захищена. І чим більше відросла частинка, тим більше матеріал переважує. Це негативно впливає на весь ніготь.

– У середньому манікюр триває півтори-дві години. Тобі не нудно цілими днями пиляти, чистити, малювати чужі нігті?

– Звичайно, ні. Кожні нігті індивідуальні. Хто не любить кольорові нігті, а надає перевагу однотонному покриттю, там треба побавитися з чисткою. Приємно, коли зробиш роботу, гарно почистиш, все рівненьке… Робота з дизайном – теж цікава, тоді твориш, малюєш. Коли я починала робити манікюри, мої знайомі думали, що це перейде. Бо справді я не дуже постійна у своїх захопленнях. Але вже вісім років не набридає.

[media=3804]

Чоловічий манікюр та модні тенденції

– Чи приходили до тебе чоловіки на манікюр?

– Так, але лише на чистку. Хоча зараз і чоловічий манікюр набирає популярності. В Інстаграм багато відео саме з чоловічим манікюром.

– А чим чоловічий відрізняється від жіночого?

– Чоловіки частіше обирають матові, нюдові (Nude в перекладі з англійської мови означає «оголений», тобто непомітні, близькі то натурального кольори. – Ред.), бежеві. Чорні ще. З червоним не бачила. Дехто робить стемпінг (наліпки), перебивачки…

– Чи для того, щоб робити малюнки на нігтях, потрібно мати додаткову освіту, наприклад, художника?

– Я в школі ніколи не любила малювати, на папері й досі не малюватиму. А на нігтях виходить. Але такий манікюр зараз дуже втратив популярність. Навіть минулого року вже ніхто не хотів на Новий рік Дідів Морозів, сніговичків.

– Які сьогодні тенденції в манікюрах?

– Дуже модним стало нюдове покриття. Все менше роблять довгі нігті, переважно коротенькі, акуратні. В моді мінімалізм – така тенденція вже рік.

– А скільки часу загалом триває мода на той чи інший дизайн нігтів?

– Думаю, мода на нюдові не вийде досить довго. Цієї осені модні зелений, оливковий, болотний. Переважно мода триває сезон. Класикою залишається червоний і «френч».

Що тобі найбільше подобається в роботі?

– Задоволені обличчя клієнток, які пищать від радості, що мають гарні і доглянуті нігті. Коли вдається відтворити дизайн, бо багато клієнток приходять зі своїми фотографіями, які вони знаходять в інтернеті. Звичайно, не обходиться без того, щоб впихнути своїх 5 копійок…

– А в самому процесі роботи, що подобається?

– Малювання. Я дуже люблю текстури на нігтях малювати – граніт, камінь. Вони завжди виходять неповторними. Навіть, коли клієнтки просять на двох нігтях однієї руки однаково зробити, то цей дизайн не вийде однаковим.

[media=3805]

Коли відмовляються від роботи

Чим ти керуєшся, коли поповнюєш матеріали?

– Кольори обираю такі, які подобаються мені. Клієнтки мені довіряють і в нас переважно схожі смаки. Бо якщо я, як майстер манікюру, не підійду, ми не будемо на одній хвилі, то не спрацюємося.

Чи замовляєш ти кольори за бажанням клієнток?

– Якщо розумію, що він матиме попит. Наприклад, відтінки червоного чи рожевого, так. А якщо це такий колір, який лежатиме, і хтось ним кілька разів лише намалює, тоді ні. Скоріше, я такий змішаю сама. Це дуже часта практика – змішування гель-лаків, які саме зараз хоче та чи інша клієнтка.

Які засоби гігієни ти застосовуєш?

– Обов’язково є антисептик. Стерилізую, дезинфікую інструменти, маю сухо-жарову шафу. Вологе прибирання, провітрювання. І перед кожним манюкіром обробляю руки клієнток антисептиком. І, звісно, працюю тільки в рукавичках. На початку роботи ще працювала без рукавичок, а зараз не можу. Нещодавно приходила клієнтка, якій потрібно було перекрити тільки один нігтик, бо вона його подряпала. Я одягнула рукавички і починаю робити, а вона каже: «Це ж лише один ніготь». А я не можу інакше. Це людина приходить раз на місяць на манікюр, а я щодня працюю з різними людьми, з різними рідинами, які, наприклад, знежирюють нігті.

Чи бували випадки, що ти відмовлялася від роботи?

– Можу відмовитися і відправити до лікаря – подолога чи дерматолога, якщо є підозри на грибок.

А людина каже: «Та просто перекрийте мені ці нігті, щоб я їх не бачила». Ні, таке перекривати не можна. Покривати можна лише здорові нігті. Якщо є відшарування, оніхолізис називається, здається аналіз на грибки. Подологи взагалі роблять зачистку таких нігтів. Під покриттям не буде видно розвитку самої хвороби. Грибкам під покриттям чудово – темно. Ще, посуд помила, волога потрапила – волого. Вони там чудово розмножуються.

Краще без самодіяльності

Зараз дуже багато салонів, кабінетів майстрів манікюру. Наскільки велика конкуренція в твоїй спеціальності?

– Конкуренція велика, але і попит великий. Сьогодні практично дві жінки з десяти буде без покриття і без манікюру. Конкуренція – цікаве питання, але якщо гарно і відповідально робити свою роботу, то клієнти завжди знайдуться і рекомендуватимуть іншим.

– Який твій улюблений тип клієнток?

– Ті, які чемно виконують вказівки. Якщо я кажу: «В лампу», значить, потрібно сушити, чи перевертати, коли я вирівнюю покриття. Але, ця процедура триває до двох годин, тому часом хочеться і поговорити. Деякі клієнтки слухають аудіокниги і якось стає ніяково від тиші. Але поговорити, щоб не забагато, бо деякі говорять дуже багато. Я приблизно знаю кожну, і морально готуюся. Ще люблю тих клієнток, з якими можна експериментувати в дизайнах.

– Знаєш такий жарт: «Дівчата перед тим як йти на манікюр, роблять собі його самі, бо, мовляв, соромно з негарними нігтями». Як ти ставишся до самодіяльності?

– Негативно. Хоча зараз це мало хто робить. Людині важко самій собі зробити гарний манікюр і якісно почистити кутикулу. Приходять потім – а там ранка, там поріз. Але якщо я трохи зачеплю, то це вже трагедія. Після когось важко вичистити.

– Чи доводилося тобі після інших майстрів переробляти?

– Так, було таке. Чомусь, в основному, після салонів. Майстер, який працює сам на себе, дорожить репутацією і робить так, щоб людина поверталася.

[media=3806]

Що дратує в професії і чого не варто говорити майстрині

– Чи дратує тебе щось у твоїй професії?

– Дуже дратує, коли клієнтки запізнюються, або не приходять і не попереджають. Всі ж ми люди і я зрозумію, можливо когось перенесу на цей час. Нещодавно клієнтка, яка запізнювалася, просто вибила мій дзвінок і не прийшла. Взагалі – зникла. Якщо попередити, то я хоча б знатиму, що маю дві вільні години. Дратує, коли клієнтки смикаються, зачіпають, не чують мене.

– Чим краще знімати гель-лак з нігтів: фрезером чи змивкою, замотаною у фольгу, як колись робили?

– Апаратний варіант роботи з нігтями все ж кращий. Замотані в різні рідини нігті – це поганий варіант. Вони стають сухими і ламкими. Я помітила у клієнток, що після фрези нігті стають міцнішими. Проте, багато майстринь бояться фрези, щоб не перепиляти нігті.

Як ж відчути, щоб не перепиляти нігті?

– Це тільки роки практики. Майстрині бачать різницю між нігтем і базою, яку використовують як перший шар покриття. Але я намагаюся залишити трохи бази.

Чи є якісь слова, які не бажано говорити майстру манікюру?

– Не говорити: «А моя попередня майстриня була краща». І не казати, як краще робити, надивившись відео в Youtube.

Як ти ставишся, якщо твоя клієнтка йде до іншої майстрині?

– Значить, то не моя клієнтка.

Мрія майстрині манікюру

Чи виливають тобі душу під час майже двогодинного сеансу?

– Дуже часто таке буває. Психологи наразі в нас не дуже популярні, а от майстру злити все, що накипіло – таке буває часто. Якщо це в межах моральної норми, то я сприймаю це нормально.

– Чи маєш мрію, пов’язану з роботою?

– Дуже хочу закінчити курси подолога. Це спеціаліст, який займається проблемними нігтями, врощеними, з тріщинками, всього, що стосується їх естетичного вигляду. Хочу допомагати клієнткам, а не відправляти їх до когось іншого.

Розмовляла Дар’я Бура, Радіо Перше


оренда квартири Львів

Новини