Освіта мусить змінити Україну. Як за допомогою онлайн-ігор діти вивчають точні науки


Дитина не любить математику, геометрію. Не виявляє особливої зацікавленості до хімії та фізики. Їй нудно «зубрити» параграфи зі шкільних підручників, натомість багато часу приділяє онлайн-розвагам.

А ще – кохані чада не особливо реагують на фрази дорослих про небезпеку і негативний вплив комп’ютерних ігор. Відтак усі вмовляння, повчання і заборони старших, як правило, не дають бажаного результату.

А чи знали ви, що подібний розважальний контент можна використовувати для навчання і що саме завдяки комп’ютерним іграм у дітей може прокинутися цікавість до програмування – про це засновниця Maker Space Lviv, науково-технічна лабораторія для втілення ідей, проведення експериментів та навчання Анна Косарева («Інтерв’ю на «Першому Західному»).

Тут, з допомогою відомих онлайн-ігор Minecraft, Roblox, Among Us, юні учасники лабораторії не лише розважаються, а й навчаються.

Як розповіла Анна Косарева, з допомогою Roblox можна навчити креативності, психології, розвинути уяву та художні здібності і, навіть, поглибити знання з фізики. Адже без цієї науки неможливо зрозуміти як рухається той чи інший персонаж у грі.

[media=188]

А у Minecraft необхідно змоделювати цілу хімічну лабораторію і… полюбити хімію. А через побудову об’єктів чи знання пропорцій іншими очима подивитися на математику та геометрію. А ще, дізнатися чимало нового та цікавого з історії України.

Засновниця Maker Space Lviv переконана, знання, набуті через гру можуть зіграти важливу роль у виборі майбутньої професії. Допоможуть досягнути успіху у програмуванні, біотехнологіях, анімації/створенні мультиків, робототехніці чи ракетобудуванні.

[media=189]

«Як тільки дитина зацікавилася Minecraft чи почала грати в Roblox, її потрібно підхоплювати», – впевнена Анна Косарева.

Ось ще кілька важливих тез від засновниці компанії:

  • освіта мусить змінити Україну. Це безальтернативно. Ми мусимо щось зробити з освітою для того, щоб конкурувати на глобальному ринку;
  • потрібно змінювати освіту викладачів: прищеплювати любов до свого предмету, викладати курс акторської майстерності… Адже вони конкурують з яскравим світом. Вони мають бути харизматичними спікерами. Вони мають запалювати;
  • не можна прийти до дітей і прочитати їм щось, не відриваючи очей від чорно-білого конспекту. Дітей це не надихне;
  • якби ми дали нашим вчителям відчуття власної важливості, відчуття того, що саме вони впливають на майбутнє наших дітей, то оце б змінило освіту;
  • у Maker Space Lviv приходять люди, які хочуть ділитися знаннями;
  • якщо дітям на заняттях розповідають про інсулінову помпу, програмне забезпечення для ракети чи як створюються спецефекти до фільму про Спайдермена, то діти розуміють, що ІТ це – не про гроші, це про продукт, який вони роблять, про мрії, про самореалізацію.

[media=190]

Також Анна Косарева визначила ТОП-4 порад для батьків або ж, іншими словами, на що слід звертати особливу увагу в освітньому процесі:

  • вивчення іноземних мов;
  • вміння ставити правильні запитання в Google;
  • вміння сфокусовуватися на важливому;
  • вміння змінювати свою точку зору, відповідно до набутих знань.

оренда квартири Львів

Новини