ISW: Путін поглиблює співпрацю з Казахстаном, щоб обходити санкції
- Четвер, 28 листопада 2024
Диктатор РФ Володимир Путін має намір і надалі використовувати Казахстан для полегшення схем обходу санкцій.
На це вказують аналітики Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
Путін і президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зустрілися в Астані 27 листопада і підписали спільну заяву про поглиблення російсько-казахстанського стратегічного партнерства в рамках зусиль Росії зі встановлення «нового світового порядку».
Путін і Токаєв підписали 19 інших документів, що поглиблюють російсько-казахстанську політичну, економічну, енергетичну і транзитну співпрацю.
«Кремль, ймовірно, має намір поглибити економічні та транзитні відносини з Казахстаном, частково для того, щоб продовжувати використовувати Казахстан як ключового посередника для полегшення схем обходу санкцій».
Путін також опублікував статтю в казахстанській державній газеті «Казахстанська правда» 27 листопада, в якій підкреслив міцність російсько-казахстанських відносин, багато в чому в тому ж стилі, що і в попередніх статтях Путіна, опублікованих в державних газетах інших держав під час двосторонніх візитів.
Путін і Токаєв також домовилися про розширення російських освітніх установ і закладів з вивченням російської мови в Казахстані, ймовірно, в рамках постійних зусиль з розширення впливу російської «м’якої сили» в країнах, раніше колонізованих Російською імперією і Радянським Союзом.
«Путін не згадав війну в Україні ні в своїй статті, ні під час зустрічі з Токаєвим, ні в пакеті підписаних документів, ймовірно, для того, щоб представити Росію як економічно стабільного і життєздатного партнера напередодні саміту Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), що відбудеться 28 листопада в Астані».
Ключові висновки ISW за 27 листопада:
Українські війська продовжують використовувати зброю, надану Заходом, для завдання більш комплексних ударів по військових об’єктах у глибокому тилу Росії.
Путін і Токаєв зустрілися в Астані 27 листопада і підписали спільну заяву про поглиблення російсько-казахстанського стратегічного партнерства в рамках зусиль Росії зі встановлення «нового світового порядку».
Російське військове командування, можливо, запровадило суперечливі обмеження на використання особистих транспортних засобів російськими волонтерами, які доставляють військову та гуманітарну допомогу військам РФ на фронті, ймовірно, в рамках поточних зусиль з централізації сил.
Українські війська нещодавно просунулися у межах Торецька, а російські війська – на Покровському та Курахівському напрямках, а також на головному українському виступі в Курській області.
Кремль продовжує просувати програму «Час героїв», спрямовану на мілітаризацію російської влади на місцевому, регіональному та федеральному рівнях, щоб запобігти поверненню «афганського синдрому» в Росії.
Новини
- Сьогодні
- Більше новин