ISW: Україна могла атакувати фрегат ЧФ з «Калібрами» поблизу Севастополя. Мапи боїв

Фото: Promin.cv.ua

Ймовірно Україна здійснила атаку на фрегат класу «Григорович» Чорноморського флоту РФ біля Севастополя.

Про це йдеться у звіті американського Інституту дослідження війни (ISW), пише Українська правда.

Зазначається, що кадри з соціальних мереж задокументували невідому кількість безпілотних надводних апаратів, які завдали удару щонайменше по одному фрегату класу «Григорович» у Севастополі 29 жовтня.

Росіяни не визнали жодних пошкоджень фрегату класу «Григорович», подібно до того, як Міністерство оборони Росії заперечувало будь-які пошкодження крейсера «Москва».

Україна не взяла на себе відповідальності за цей напад. На думку аналітиків ISW, якщо Київ віддав наказ про цю атаку, вона була б пропорційною, і навіть «стриманою». В ISW нагадують, що напади на військові судна у воєнний час є законними актами війни, а не терористичними атаками. Рішення України завдати удару по фрегату з «Калібром» у цей час має сенс з огляду на посилення російської кампанії з ударів по енергетичній інфраструктурі.

«Якби Київ віддав наказ про цю атаку, це було б пропорційною, навіть стриманою, відповіддю на масштабну російську кампанію стратегічних бомбардувань цивільних об’єктів по всій Україні протягом останніх кількох тижнів».

Чорноморський флот має три фрегати класу «Григорович», кожен з яких здатен запускати крилаті ракети «Калібр».

Нагадаємо, 29 жовтня в окупованому Севастополі повідомили про вибухи – нібито російські кораблі «відбивали атаку безпілотників».

Російське Міноборони заявило, нібито Збройні сили о 4 годині ранку 29 жовтня атакували безпілотниками окупований Севастополь. Оборонне відомство РФ підтвердило пошкодження морського тральщика «Іван Голубець».

Міноборони Росії звинуватило військових ВМС Британії у плануванні і реалізації нібито «терактів» на трубопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2».

Сили оборони півдня припускають, що причиною суботніх вибухів в окупованому Севастополі могли стати невдалі запуски російськими загарбниками ракет протиповітряної оборони.

Міністерство закордонних справ Росії оголосило, що Росія на невизначений термін призупиняє свою участь в зерновій угоді.

Новини