Із Бахмута виходити ніхто не буде, десантуру росіян добре «покусали» – батальйон «Свобода»

Фото ілюстративне: ЗСУ

Українські бійці не збираються здавати російським загарбникам Бахмут у Донецькій області, у місті організована агато ешелонована оборона.

Про це заявив заступник командира батальйону «Свобода», лейтенант Нацгвардії України Володимир Назаренко, повідомляє «Радіо Свобода»

«Я хотів би запевнити вас, що виходити з міста ніхто не збирається.

Місто обороняють на кожній вулиці. Кожна вулиця, кожна будівля – це є фортеця. Дуже гарні укріплення по всьому місту. Я не хочу розкривати, де вони, як вони облаштовані, але, повірте: багатоешелонована оборона.

І якщо ворог десь на околицях міста веде зараз активні, дуже динамічні, дуже напружені бої, – а це є приватний сектор і декілька багатоповерхівок теж на півдні, на сході від міста, – але загалом в «серце» міста ворог не пройшов. Він пробує просочуватися, але його там немає. Власне, «серце» міста, центр міста, західні околиці зокрема під надійним контролем. Українські сили є господарями цього міста.

Поки, говорити про те, що там йдуть повноцінні вуличні бої, як нам довелося вести в Сєверодонецьку або в Рубіжному, – такого немає. Адже є доволі надійна оборона в самому місті».

Назаренко переконаний, що «ворожі сили рано чи пізно закінчаться», і ворог уже «змушений вводити все нові і нові з’єднання після того, як попередні частини були розбиті».

За словами заступника командира батальйону «Свобода», на початку січня були заяви, що майже повністю розбита ПВК «Вагнер», росіяни «ввели десантуру» – а українці її «добре покусали, пошматували».

«Зараз вони відвели десантуру на деяких напрямках, веліли просто тримати лінію оборони. І ми знаємо, що от останній тиждень лінія фронту була стабілізована.

Але зараз ворог дійсно попер, почав видавлювати північний фланг, північні околиці, власне, у напрямку Красної Гори. Але там доволі великі втрати несе ворог. І зовсім скоро буде та ситуація, коли у ворога вичерпаються можливості підтягувати все нові і нові сили.

(…) Це більше моє сподівання, ніж такий от прогноз. Я не хочу бути тим, хто казав що війна за 2-3 тижні закінчиться, але, як мені здається, відчувається, що для них це все складніше і складніше».

​За словами Назаренка, на тому напрямку, де зараз знаходиться 24-та бригада, батальйон «Свободи», відчувається, що росіянам «поступово все складніше і складніше шукати нові резерви»: з 1 січня вони «підтягують ті частини, які хотіли б використати для цього весняного повномасштабного наступу».

На його думку, «зараз вони зрозуміли, що не здатні вести цей весняний наступ».

«Подивимося, якими будуть закінчення зими і початок весни. Але я сподіваюся, що все обмежиться тим фронтом, на якому зараз ворог веде активні бойові дії і несе величезні втрати», – сказав Назаренко.

За його словами, ворог змушений рахуватися з цими втратами, які вони несуть як у тилах, так і у прифронтовій зоні, так і на передньому краї, де вони діють малими групами.

Росіянам «усе складніше і складніше шукати нові боєздатні з’єднання», хоча ситуація справді дуже напружена й важка, додав Назаренко.

Новини