Ізраїль дозволив членам НАТО постачати Україні зброю з ізраїльськими компонентами – ЗМІ

Фото ілюстративне: Слово і діло

Влада Ізраїлю дозволила країнам-членам НАТО постачати Україні озброєння, яке містить ізраїльські компоненти, а також профінансувала закупівлю «стратегічних матеріалів» для України.

Про це повідомляє Haaretz, пише Українська правда.

«Міністерство оборони нещодавно пом’якшило свої рекомендації і погодилося з тим, що члени НАТО, такі як Великобританія, можуть поставляти Україні системи озброєнь, що містять ізраїльські компоненти, такі як електрооптичні системи і системи управління вогнем».

Також видання з’ясувало, що під тиском американської адміністрації Ізраїль нещодавно погодився профінансувати «стратегічні матеріали» на мільйони доларів для допомоги Україні.

За даними трьох високопоставлених європейських дипломатичних чиновників, американці хотіли, щоб Ізраїль поставив Україні зенітні батареї.

Але після переговорів між урядами двох країн сторони вирішили, що Ізраїль профінансує стратегічні матеріали.

Повідомляється, що платіж на суму в кілька мільйонів доларів був перерахований країні-члену НАТО, яка бере активну участь у постачанні військової техніки в Україну. Ця країна закупила стратегічні матеріали і відправила їх в Україну.

Про які саме матеріали йдеться, виданню невідомо.

Зазначається, що Ізраїль попросив усі сторони, що беруть участь в угоді з продажу стратегічних матеріалів, не розголошувати її публічно, щоб «не розсердити Путіна».

Нагадаємо, на тлі активного використання Росією іранських дронів Україна заявила, що направить ноту Ізраїлю про невідкладне надання систем ППО. За даними ЗМІ, в ноті Україна попрохала про допомогу такими системами, як Iron Beam, Barak-8, Patriot, Iron Dome, David’s Sling, Arrow Interceptor. Також Ізраїль просять про підтримку в підготовці українських військових.

Водночас міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц говорив, що Ізраїль не постачатиме зброю Україні для протистояння російському вторгненню, але міг би надати систему раннього попередження про наближення ракетних ударів чи ударів дронів.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що колишній прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу запевнив президента України, що «розбереться» та «подумає», як допомогти Україні отримати ізраїльські системи ППО.

Новини