Комісію Мінкульту знову не пустили в Києво-Печерську лавру

Фото: КиївВлада

Комісію Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври знову не пустили на територію монастиря для проведення перевірки.

Про це передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, представники комісії прийшли, як і 30 березня, до 111 корпусу лаври, але священнослужителі та парафіяни перешкодили потраплянню їх усередину будівлі.

Після цього комісія ухвалила рішення у п’ятницю завершити свою роботу.

Як заявила член комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкультури Мар’яна Томин, комісія має намір звернутися до поліції, а також подати позов до суду щодо усунення перешкоджання користуванню майном.

«Є вчорашнє рішення уряду. Це означає, що немає жодних правових підстав для розміщення монастиря на території заповідника. Ми звертатимемося спочатку до поліції за статтею 179 Кримінального кодексу, це «незаконне утримання, осквернення або знищення релігійних святинь». Наступною дією одразу подаватимемо позов до суду щодо усунення перешкоджання користуванню майном», – зазначила вона.

За її словами, з понеділка, 3 квітня, комісія виконає всі необхідні юридичні дії та дочекається рішення суду для подальшого розвитку подій.

«Це наш такий план, іще раз зафіксувавши перешкоджання», – заявила Томін.

Водночас вона наголосила, що влада не має наміру застосовувати силові методи.

10 березня стало відомо, що Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП) з 29 березня 2023 року.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що ченці УПЦ (МП) не мають наміру виселятися з Лаври та переходити в ПЦУ.

оренда квартири Львів

Новини