Контрнаступ відбудеться навіть без всієї обіцяної Заходом зброї – Євген Дикий

Фото: ЗСУ

Контрнаступ відбудеться без американської авіації. Треба це прийняти як доконаний факт. Але навіть без  F-16 Україна розпочне військову операцію зі звільнення своїх територій.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив учасник війни на сході України, у 2014 році – командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий.

Він каже,  що максимум, на що Україна ще може розраховувати – це на решту радянських МіГів від Польщі. Тоді разом словацьких і польських буде до 40 машин.  

А для самого контрнаступу, за словами військового, потрібно чотири умови: люди, зброя, боєприпаси, і твердий грунт.

«З цих чотирьох факторів наразі вдосталь тільки першого. От людей достатньо мобілізували.Вони зараз проходять підготовку, щоправда, дуже різну.  Але це вже питання не загальнодержавне, а різних батальйонів. Починаючи від таких, де ганяють так, що куди там стандартам НАТО,  до батальйонів, які сидять і «квасять» в очікуванні контрнаступу. Я знаю і перші приклади, і другі. Але так чи інакше, людей набрали достатньо», – говорить Євген Дикий.

Натомість, зі зброєю, за його словами, ситуація погана. З того, що на Заході Україні пообіцяли взимку, в реальності до травня доїде третина,  в кращому випадку. Більшість озброєння приїде до осені. Тим більше, кількість його недостатня. Дикий каже, що тією зброєю, що вони дають нам на 1000 км фронту, у себе, за їхніми мірками, вони озброюють одну бронетанкову дивізію.

З боєкомплектом, на його думку, ситуація краща. Останні два «Рамштайни» були повністю присвячені боєприпасам. Тому є надія, що до травня буде більш менш нормальна ситуація із забезпеченням.

Ще один необхідний для контрнаступу фактор – це тверда земля.

«Танки Abrams, зрозуміло, що на час контрнаступу ще не побачимо. Але принаймні , Leopard, Challenger вже в бій підуть. Так от, всі вони важчі за радянські. Потрібен дуже твердий грунт. Тут вже дивимось на календар і пригадуємо наш клімат. В кращому разі на травневі свята воно підсихає. Але рік на рік не приходиться. Тому плюс-мінус два тижні», – розмірковує військовий.

оренда квартири Львів

Новини