Контрнаступ взимку може сповільнитися, але не припиниться – Петро Черник

Фото: ЗСУ

В зимовий період український контрнаступ буде тривати. Він може сповільнитись через погодні умови, але він не зупиниться. Допоможе цьому нова тактика, яку застосовують Збройні сили України.

Про те, чим бойові дії взимку цього року відрізнятимуться від минулорічних в цей період, в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному» розповів військовий експерт Петро Черник.

«Війна залишається на 95% – війною артилерій. Але є нюанси. Із травня місяця ми поміняли філософію винищення їхньої артилерії. За півтори року ми нищили в середньому в місяць 200-300 гармат. Таку кількість росіяни знімали з складів, ремонтували і ставили в стрій. Більше їхній військово-промисловий комплекс ремонтувати не може. Травень – 553 гармати, червень – 688, липень – 677, серпень 691. Чому це важливо? Бо важким бронетанковим колонам дорогами  рухатись заважала і заважає артилерія. Як тільки ми знекровимо їхню артилерію, у нас покращиться потенціал руху дорогами», – зазначає Петро Черник.

Він пояснює, що посунути російську артилерію було важливо, оскільки Україна дуже сильно наситилась колісною технікою, особливо класу бронеавтомобіль. Відтак, тепер, в частині маневреності, ми матимемо кращі умови для руху дорогами. Крім того, дороги і взимку зможуть витримати важкий танк.

«Зміна специфіки цієї зими таки буде. Наш наступ буде тривати. Призупинений, так. Погода буде впливати, бо якщо танки рухаються дорогою одне за одним – це одне, а якщо вони розгорнуті в бойовий порядок – це зовсім інше. Але все-таки умови наступного циклу ведення війни в умовах зимового циклу в нас набагато кращі», – вважає військовий аналітик.

оренда квартири Львів

Новини