Країни G7 закликали Путіна припинити ядерну риторику, а Лукашенка – не підтримувати війну

Фото: росЗМІ

Міністри закордонних справ країн Групи семи відкинули звинувачення Росії в тому, що Україна нібито готує так звану «брудну бомбу», і закликали припинити ядерну риторику. Вони також закликали Александра Лукашенка припинити підтримувати російську війну і не втягувати у неї Білорусь

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками засідання у німецькому Мюнстері, пише «Європейська правда».

«Безвідповідальна ядерна риторика Росії є неприйнятною. Будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки. Ми також відкидаємо неправдиві заяви Росії про те, що Україна готує радіологічну «брудну бомбу», – йдеться у заяві.

Також вказується, що інспекції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердили, що ці звинувачення є безпідставними.

«Ми також засуджуємо триваюче захоплення та мілітаризацію Росією української Запорізької атомної електростанції, викрадення та жорстоке поводження з українським персоналом, а також навмисну дестабілізацію її роботи. Ми підтримуємо зусилля МАГАТЕ щодо створення Зони безпеки та захисту», – заявили міністри.

Міністри закордонних справ країн Групи семи також закликали Александра Лукашенка припинити підтримувати російську війну і не втягувати у неї Білорусь.

 «Ми знову закликаємо білоруську владу припинити сприяти російській агресивній війні, в тому числі дозволяти російським збройним силам використовувати білоруську територію для запуску ракет, націлених на Україну. Якщо білоруська влада буде більш безпосередньо залучати Білорусь у війну Росії, G7 накладе на режим непосильні додаткові витрати», – йдеться у заяві.

У заяві наголошується, що країни G7 продовжать накладати економічні санкції на Росію та інші країни, фізичних чи юридичних осіб, які надають військову підтримку агресивній війні Москви, як деякі з них вже зробили у зв’язку з наданням Іраном безпілотних літальних апаратів.

«Ми засуджуємо нещодавню ескалацію Росії, включаючи її напади на цивільних осіб та цивільну інфраструктуру, зокрема енергетичні та водні об’єкти, по всій Україні з використанням ракет та іранських безпілотників та інструкторів. За допомогою цих атак Росія намагається тероризувати цивільне населення», – йдеться у заяві.

Міністри підкреслили, що невибіркові напади на цивільне населення та інфраструктуру є воєнними злочинами, і підтвердили рішучість забезпечити повну відповідальність за них та злочини проти людяності.

Новини