Кремль хоче узгодити війну в Україні з релігійними концепціями в самій РФ – ISW. Мапи боїв

Фото: Голос Америки

Аналітики Інституту вивчення війни зробили висновок, що влада Росії використає оголошення воєнного стану для полегшення мобілізації.

Про це повідомляє ISW, пише Українська правда.

Президент Росії Володимир Путін провів засідання координаційної ради 25 жовтня, на якому мер Москви Сергій Собянін заявив про необхідність введення додаткових заходів безпеки у прикордонних областях.

Путін також заявив, що російський уряд повинен працювати у високому темпі і відповідно до надзвичайно реалістичної оцінки ситуації з національною безпекою.

ISW підсумовує, що ці коментарі вказують на те, що Кремль має намір використати нещодавні оголошення воєнного стану для полегшення мобілізації та військових зусиль, що відбуваються в Російській Федерації.

Крім того, російські офіційні особи все частіше намагаються риторично узгодити війну Росії в Україні з релігійними концепціями, нібито доступними як для християн, так і для мусульман, ймовірно, для того, щоб задовольнити групи релігійних меншин у складі російських збройних сил.

Помічник секретаря Ради Безпеки Росії Олексій Павлов посилив заяви, зроблені главою Чеченської Республіки Рамзаном Кадировим 25 жовтня, про те, що метою війни в Україні має бути «повна десатанізація».

Павлов заявив, що українське суспільство визначається «фанатиками», які прагнуть відмовитися від цінностей, що сповідуються Російською Православною Церквою, Ісламом та Іудаїзмом.

Кадиров також заявив, що війна проти України зараз є джихадом проти українського «сатанізму».

За аналізом ISW, ці заяви можуть відображати бажання відвернути інакомислення серед груп релігійних меншин у російських збройних силах.

Російські окупаційні чиновники продовжують вказувати на те, що зусилля з «евакуації» цивільного населення Херсонської області на східний берег Дніпра є частиною більш широкої схеми переселення.

Як зазначають аналітики інституту, підтекст «програми переселення», схоже, припускає, що російські чиновники мають намір переселити значну частину населення Херсонської області на постійне місце проживання.

Основні висновки ISW:

Російські силовики продовжують висловлювати невдоволення військовими діями Росії в Україні, що, ймовірно, вказує на те, що президент Володимир Путін буде намагатися заспокоїти провійськове представництво.

Прямі конфронтації між Путіним і силовиками щодо війни в Україні ілюструють важливість угруповань силовиків у російських структурах.

Російські посадовці, ймовірно, риторично пов’язують війну в Україні з релігійними концепціями, нібито доступними як для християн, так і для мусульман, щоб задовольнити релігійні та етнічні меншини.

Російські окупаційні чиновники продовжують стверджувати, що евакуація в Херсонській області є частиною більш широкої програми переселення.

Російські джерела стверджують, що 25 жовтня українські сили провели наземні атаки на захід від Сватового та на Кремінну.

Війська РФ продовжували облаштовувати запасні та оборонні позиції на східному березі Дніпра.

У Донецькій області російсько-терористичні війська провели невдалі наземні атаки.

Російські військові продовжують мобілізацію особового складу з порушенням правил призову, в той час, коли ця мобілізація створює напругу на російському ринку праці.

Українські партизани здійснили напад на голову окупаційної адміністрації в окупованій Росією Запорізькій області.

Новини