Кремль віддав наказ Кадирову замінити «вагнерівців» у Донецькій області – ISW. Мапи боїв

Фото: росЗМІ

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Кремль має намір замінити в наступальних операціях в Україні «вагнерівців» (після їхнього виведення з Бахмута) на кадирівців.

Про це йдеться у звіті ISW, пише Українська правда.

В огляді зазначається, що російське військове командування, ймовірно, віддало наказ військам глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова розпочати наступальні операції в Україні після виведення сил ПВК «Вагнера» з Бахмута.

Аналітики вказують на те, що Кадиров заявив 31 травня, що чеченські сили отримали новий наказ і взяли на себе відповідальність за лінію фронту в Донецькій області.

Він також сказав, що чеченські підрозділи повинні розпочати «активні бойові дії» і «звільнити низку населених пунктів».

Кадиров додав, що чеченський спецназ «Ахмат» і полк спеціального призначення «Північ-Ахмат» перекинуті на Мар’їнський напрямок на південний захід від Донецька.

Крім того, Міністерство оборони Росії заявило, що штурмові загони 5-ї окремої мотострілецької бригади 1-го армійського корпусу і спецназу «Ахмат» проводять наступальні операції на Мар’їнському напрямку.

В інституті повідомляють: станом на момент написання огляду ISW не помітила жодних ознак наступальних операцій чеченців у Запоріжжі чи Херсоні.

Фахівці сказують на те, що чеченські сили в основному діяли в тилу після участі в боях за Маріуполь, Сєвєродонецьк і Лисичанськ – за винятком деяких наступальних дій навколо Білогорівки у Луганській області.

ISW також спостерігав, як сили Кадирова діяли як поліцейські сили в тилу на півдні України і проводили локальні розвідувальні операції в Запорізькій області.

У звіті підсумовують: «Обмежена участь чеченських підрозділів на фронті поряд з тим, що Кадиров приділяє велику увагу вербуванню, може свідчити про те, що він не поспішає залучати свої сили до наступальних операцій в Україні, незважаючи на свої ультранаціоналістичні наративи».

Також аналітики додають: якщо заяви Кадирова про те, що в Україні перебуває 7000 їхніх бойовиків, близькі до правди, його сили не зможуть успішно провести кілька значних наступальних операцій.

За даними американського інституту, Кремль також може намагатися розірвати відносини Кадирова і засновником ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним і знову підкреслити федеральну владу над чеченськими силами.

Основні висновки ISW за 31 травня:

Російське військове командування, ймовірно, віддало наказ військам глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова розпочати наступальні операції в Україні після виведення сил групи «Вагнера» з Бахмута.

Кремль також може намагатися розірвати відносини Кадирова з фінансистом «Вагнера» Євгеном Пригожиним і знову підкреслити федеральну владу над чеченськими силами.

Офіційна реакція Росії на нещодавні напади на Росію залишається, ймовірно, недостатньою, щоб задовольнити прагнення російського ультранаціоналістичного інформаційного простору до ескалації війни.

Російські війська провели наземні атаки на північний захід від Сватового та на південь від Кремінної.

Також вони здійснили обмежені наземні атаки навколо Бахмута та вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.

Окупанти продовжують концентруватися на півдні України.

Російська держдума, схоже, розглядає заходи щодо легалізації призову на військову службу нинішніх або колишніх ув’язнених.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Україна знає про новий шлях репатріації українських дітей, викрадених Росією.

оренда квартири Львів

Новини