Кремлю буде все важче підтримувати навіть мовчазне схвалення війни серед росіян – розвідка Британії

Фото: Дзеркало тижня

У Росії спостерігається суттєве зменшення підтримки так званої «спеціальної військової операції» серед населення, і в подальшому через відсутність значних успіхів російській владі буде все важче домагатися згоди на її продовження.

Про це йдеться в недільному огляді розвідувальної спільноти Великої Британії, повідомляє «Європейська правда».

Британська розвідка посилається на опубліковані російським виданням «Медуза» результати закритих соціологічних опитувань Федеральної служби охорони РФ, згідно з якими 55% росіян виступають за мирні переговори з Україною, і лише 25% підтримують продовження конфлікту.

Вона додає, що ці дані відповідають аналогічному незалежному опитуванню за жовтень 2022-го, в якому 57% респондентів у Росії висловилися на користь переговорів. При цьому у квітні 2022 року близько 80% росіян стверджували, що підтримують війну в Україні.

«Попри зусилля російської влади щодо забезпечення повсюдного контролю над інформаційним середовищем, конфлікт стає все більш відчутним для багатьох росіян після «часткової мобілізації» у вересні 2022 року», – зазначають у розвідці Британії.

«Оскільки Росія навряд чи досягне значних успіхів на полі бою в найближчі кілька місяців, Кремлю, ймовірно, буде дедалі важче підтримувати навіть мовчазне схвалення війни серед населеннях», – констатують там.

Напередодні британська розвідка висловила думку, що захоплення Бахмута для РФ мало б обмежену оперативну цінність, але це могло стати для Москви насамперед символічною метою.

Новини