Крім планових, можуть бути і аварійні відключення електроенергії – Максим Козицький

Фото: debaty.sumy

Львівщина оговтується від масованого ракетного удару, який стався 15 листопада. Внаслідок нього постраждали три інфраструктурних об’єкти. Два з них вже були атаковані раніше, один – вперше. Обстріл залишив без світла приблизно 2 мільйони мешканців Львівщини.

Про це в ефірі «Першого Західного» повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, завдяки зусиллям рятувальників, енергетиків та інших екстрених служб вдалось здійснити аварійне підключення абонентів. Таким чином, приблизно 90-95% населення області знову мають електрику. Але для Львівщини діє обмеження потужностей. Якщо раніше область споживала 650 МВт, то на сьогодні для неї доведена потужність на рівні 200 МВт. Тому довелось задіювати погодинні графіки відключення.   

«Населення поділено на три групи. По них і відбувається вимкнення електроенергії. Наразі відключення можливі два рази на добу по 4 години. А в екстрених ситуаціях і на довший час. Все залежить від місця проживання і від споживання. Тому прохання економити електроенергію. Особливо це стосується пікових годин: з 7-ої години до 11 години і з 19-ої до 23-ої», – сказав Максим Козицький.  

Він наголошує, що на Львівщині 60% електроенергії споживає населення і лише 40% – промисловість. Більше того, в години пік населення може споживати навіть до 80% електроенергії.  І хоча промисловість менше впливає на споживання, в області не має можливості повністю забезпечувати її електроенергією. Тому підприємства теж обмежені в електропостачанні. Вони також поділені на групи і мають графіки, відповідно до яких може відбуватись вимкнення.

«Об’єкти критичної інфраструктури однозначно будуть працювати. Що стосується інших – ми будемо дивитись на можливості забезпечення. Звичайно, ті підприємства, які перейдуть на роботу в нічний час, матимуть більше шансів бути забезпеченими електропостачанням», – пояснив Максим Козицький.  

Крім того, Львівська обласна адміністрація накопичила 400 генераторів різної потужності, які роздала комунальним установам не тільки обласного, але і місцевого рівня. Йдеться про геріатричні пансіонати, диспансери, дитячі будинки та обласні лікарні.

За словами Козицького, обласна влада також готова допомагати місцевим громадам. Наприклад, долучитись до закупівлі обладнання для альтернативного живлення. Зокрема, цього року 21 територіальна громада Львівщини скористалась обласною програмою співфінансування  для заміни котлів.

оренда квартири Львів

Новини