Кулеба: майбутнє НАТО вирішується в Україні, держави-скептики мають змінити свою позицію

Фото: Укрінформ

Україна розраховує на позитивну зміну позиції членів НАТО, які раніше скептично ставилися до її вступу в Альянс, адже «ситуація докорінно змінилась».

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», повідомила пресслужба МЗС.

«Майбутнє євроатлантичного простору вирішується в Україні. Євроатлантична безпека неможлива без перемоги України», – сказав Кулеба.

Він переконаний, що звернення України до НАТО змінює логіку та динаміку процесу євроатлантичної інтеграції України.

«Ситуація докорінно змінилася. І навіть держави, які все ще скептично налаштовані щодо членства України в НАТО, мають переглянути свою позицію за цих нових обставин», – наголосив він.

Кулеба нагадав, що коли Україна раніше подала заявку на членство в Європейському Союзі, реакція деяких столиць, які були традиційно скептично налаштовані у цьому питанні, теж була вкрай стриманою.

«Але зрештою ця заявка змінила динаміку та логіку політичного процесу, і ми отримали статус кандидата на членство в ЄС. Нинішня заявка так само змінює логіку та динаміку процесу», – зауважив він.

Кулеба зазначив, що зараз м’яч на полі НАТО, і якщо Альянс вирішить визначити список кроків, які Україні потрібно виконати, щоб успішно завершити процес інтеграції, наша держава готова їх виконати.

Нагадаємо, Білий дім вважає, що питання членства України в Північноатлантичному Альянсі має вирішуватися в «інший час», а наразі більш актуальним є надання їй підтримки для боротьби з російською агресією.

Генсек НАТО заявив, що Україна має право подати заявку на членство, але пріоритет зараз – допомога.

Водночас підтримку членству України в Альянсі вже висловили держави Балтії, а також Канада.

оренда квартири Львів

Новини