Кулеба після переговорів з Бербок: Питання надання Україні ракет Taurus просувається

Фото: МЗС України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі у Києві зі своєю колегою Анналеною Бербок обговорив збільшення коаліції на підтримку «формули миру», нові шляхи експорту зерна та надання Україні додаткових озброєнь, зокрема посилення ППО та передачі далекобійних ракет Taurus.

Про це йдеться в повідомленні МЗС України.

«Ми детально обговорили надання Україні німецьких ракет дальнього радіусу дії Taurus. Сьогодні ми краще розуміємо особливості процесу ухвалення остаточного рішення урядом Німеччини. Зі свого боку, Україна готова зробити все необхідне, щоб його пришвидшити. За підсумками переговорів можу сказати, що опція надання цих ракет залишається відкритою, а процес ухвалення рішення всередині Німеччини просувається вперед», – заявив Дмитро Кулеба.

Голова МЗС України подякував Німеччині за потужну оборонну підтримку, яку уряд ФРН надає Україні, зокрема в створенні повітряного щита та посилення танкової міці нашої армії. Він особливо відзначив ефективність німецьких систем «Гепард», які продемонстрували хороші результати у захисті українських міст і селищ від російського терору та врятували багато життів.

Міністр підкреслив, що на переговорах йшлося про додаткове посилення протиповітряної оборони України напередодні нового зимового сезону та ймовірних атак проти енергетичної системи з боку держави-терориста Росії.

Сторони також обговорили сприяння експорту українського зерна, підготовку до Міжнародного саміту з продовольчої безпеки та гуманітарну програму президента Зеленського «Grain From Ukraine», підтримку Німеччиною вступу України до ЄС.

«Ми також детально обговорили участь Німеччини та німецьких компаній у першому Форумі оборонних індустрій, який відбудеться в Україні вже незабаром. Німецький уряд та оборонні компанії виявили високий інтерес до цієї події та візьмуть в ній активну участь», – підкреслив Дмитро Кулеба.

Міністри окремо наголосили на домовленості працювати спільно заради повернення до України викрадених Росією українських дітей. Кулеба подякував Анналені Бербок за її зусилля задля повернення українських дітей з російської неволі.

Глава МЗС України також повідомив, що вже завтра Україна та Німеччина проведуть черговий раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів, де обговорять весь спектр тем двостороннього порядку денного.

оренда квартири Львів

Новини