Кулеба, Столтенберг та Боррель домовились координувати збільшення виробництва озброєнь для України

Фото: МЗС України

Україна, ЄС та НАТО домовилися створити координаційний механізм задля збільшення виробництва озброєнь для українських потреб.

Про це заявив в Брюсселі глава МЗС України Дмитро Кулеба на першій в історії тристоронній зустрічі високого рівня Україна-ЄС-НАТО, повідомляє пресслужба МЗС.

Зазначається, що Україна, ЄС та НАТО об’єднують зусилля для збільшення обсягів виробництва зброї та боєприпасів для потреб Збройних Сил України та поповнення запасів союзників. З цією метою сторони домовилися створити тристоронній координаційний механізм, який синхронізує роботу виробників, закупівельників і урядів.

Головною темою першої в історії тристоронньої зустрічі високого рівня міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом та високим представником із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем стало посилення обороноздатності України.

Дмитро Кулеба висловив вдячність країнам ЄС і НАТО за важливі рішень щодо допомоги Україні в сфері безпеки та закликав пришвидшити їхнє втілення.

«У нас спільна мета – відновити мир і стабільність у Європі. Для цього важлива перемога України, забезпечення наших військових усім необхідним у найкоротші терміни», – підсумував міністр.

Кулеба також запропонував розпочати підготовку українських пілотів в рамках існуючих механізмів ЄС і НАТО.

Міністр також заявив, що новий тристоронній формат Україна-ЄС-НАТО працюватиме на постійній основі.

Новини