Ленд-ліз запрацює після того, як закінчиться безкоштовна зброя – експерт Ярослав Войтко

Фото: defence-ua.com

У США 1 жовтня стартував фінансовий рік, а зброю по ленд-лізу Україна ще не почала отримувати. Насправді ленд-ліз запрацює, але трохи пізніше.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив експерт-міжнародник, кандидат економічних наук, дипломат Ярослав Войтко.

За його словами, наразі ті ресурси, які надходять від США, оплачуються  фінансами минулого року і вони абсолютно безкоштовні для нас.

«Ленд-ліз означає надання в кредит-оренду. І якщо ми будемо отримувати це озброєння по ленд-лізу, і його не використаємо, то ми змушені будемо повернути його назад, або оплатити те, що нами використано. Тому зараз дуже важливо використати ті ресурси, котрі нам надаються безкоштовно», – пояснив Ярослав Войтко.

Він переконує, що не  треба боятись, що США перестане нам допомагати після виборів до Палати представників. Так само, як не треба хвилюватись за британську допомогу. На посаді в їхньому уряді залишається міністр оборони і друг України Бен Уоллес, і він планує збільшити оборонний бюджет з 2% ВВП до 3%.

«Це значить , що він хоче захищати Велику Британію і Україну. Там будуть передбачені значні кошти для допомоги Україні. Ми знаємо, що 10 тисяч українських вояків не так давно були там підготовлені. Тому будемо сподіватись, що ця співпраця продовжиться, незважаючи на фінансові труднощі», –  сказав експерт.

Новини