Летальна допомога Китаю РФ матиме для нього наслідки – Держдеп

Фото: BBC

Надання Китаєм будь-яких летальних систем Росії – незалежно від конфігурації – матиме трагічні наслідки та одразу викличе запитання з боку інших країн щодо справжньої політики офіційного Пекіна.

Про це заявив у понеділок під час брифінгу в Вашингтоні речник Держдепартаменту США Нед Прайс, передає Укрінформ.

«Надання КНР будь-якої летальної допомоги Росії для її застосування в Україні було б кроком із потенційно жахливими й трагічними наслідками, передусім, для народу України», – зауважив представник Держдепу.

Водночас, за його словами, це також було б «дуже чітким сигналом для країн в усьому світі про брехливість заяв Китаю про те, що він не займає жодної сторони в цій війні». Бо в такому разі, продовжив Прайс, китайцям доведеться відповідати на запитання, чому тоді вони надають летальну допомогу.

Представник Держдепартаменту США підкреслив, що інші країни вже ставлять запитання про те, чому КНР підтримує Росію в інші способи, в тому числі надає економічну, дипломатичну, політичну допомогу, а також підтримує Москву своєю риторикою.

«Усі ці питання, на які повинна відповісти країна, яка заявляє про свій нейтралітет у цій жорстокій агресивній війні, в цьому жорстокому територіальному завоюванні», – підкреслив представник адміністрації США.

Як повідомлялося, минулого тижня президент США заявив, що Вашингтон обов’язково відреагує, якщо Китай передасть РФ летальну допомогу. За його словами, наслідки будуть схожими на ситуацію з економікою РФ після її початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Новини