Лікарні не зможуть підписати контракт з НСЗУ, якщо не матимуть кондиціонерів в палатах – МОЗ

Фото: Meta.ua

Лікарні спроможної мережі, які не матимуть кондиціонерів у палатах, з наступного року не зможуть контрактуватися за певними пакетами із Національної служби здоров’я України.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

У МОЗІ пояснюють, сучасна якісна медицина – це не лише про високотехнологічне обладнання, стандарти лікування та медиків-професіоналів. Це і про комфортне перебування в лікарнях як пацієнтів, так і медиків.

Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі акумулювати 4 095 генераторів та вистояти попри численні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України.

Але медзаклади спроможної мережі повинні бути готові не лише до викликів холодів, а й до викликів спеки.

За даними  Міністерства охорони здоров’я України, кондиціонери встановлені лише у 12% палат. МОЗ допомагає лікарням і з залученням коштів для реконструкції, і з дороговартісним обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах – це те, що фінансово під силу самим закладам.

«Ми бачимо це із тих залишків коштів, які є сьогодні на рахунках в лікарнях, за даними Нацслужби здоров’я. Це понад 23 млрд грн. Ці кошти – не абстрактні цифри на рахунках, вони мають використовуватися на благо пацієнтів та покращення якості надання медичної допомоги», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

оренда квартири Львів

Новини