Львівські лікарі за 30 годин пересадили 9 органів від донорів

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Два серця, печінка та шість нирок – саме стільки органів пересадили львівські трансплантологи з колегами трішки більше, ніж за добу. Усі операції виконали від посмертних донорів.

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Донормами стали двоє чоловіків зі Львівщини та жінка із Буковини. Вони загинули від травм, несумісних з життям, але завдяки рішенню родичів і лікарям продовжили жити в інших людях.

Для цього об’єдналися майже сотня медпрацівників.

У перший «коридор пошани» медпрацівники Лікарні Святого Пантелеймона вишикувалися опівночі. Впродовж наступних 12 годин вони пересадили дві нирки, серце та печінку. Останню 63-річному чоловіку з Донецька робили разом з спеціалістами Національний Інститут хірургії та трансплантології імені Шалімова.

Ще дві нирки в цей час трансплантували в сусідніх операційних. Їх частина львівської команди привезла з Чернівців, куди їздила на вилучення органів . Шанс на повноцінне життя отримали жінки з важкою формою ниркової недостатності. Обидві вони роками були залежні від гемодіалізу – штучного очищення організму від токсинів.

І щойно команди трансплантологів завершили роботу і вийшли з операційних, стало відомо: у нашій Лікарні Святого Луки на донорство погодилася ще одна родина. Їхній 31-річний син трагічно загинув, а вони захотіли, щоб його серце продовжило битися.

На світанку медпрацівники «коридором шани» провели його в операційну. Нирки пересадили в сусідніх операційних, серце – в Лікарні Святого Пантелеймона. Його отримав 45-річний львів’янин, який без цієї операції не мав би шансу жити.

9 трансплантованих органів за такий короткий час – це результат дуже злагодженої і командної роботи. Аби врятувати життя пацієнтам, об’єдналися майже сотня людей.

«Дякуємо усім медпрацівникам!

Це команди Першого медоб’єднання Львова – Лікарня Святого Пантелеймона та Лікарня Святого Луки, команда Національного Інституту хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова та команда ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», Український центр трансплант-координації».

Новини