МАГАТЕ не змогло домовитись про зону безпеки біля Запорізької АЕС

Фото: Foreign Policy

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) відмовилися від ідеї створити демілітаризовану зону навколо Запорізької АЕС

Про це заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, пише Deutsche Welle.

Переговори щодо зони безпеки тривали 8 місяців.

За словами Гроссі, тепер йдеться про припинення бойових дій поруч з атомною електростанцією.

«Ми прекрасно розуміємо, які додаткові складнощі це (створення зони. – ред.) принесе, особливо в зоні активних бойових дій.

Надзвичайно важко буде здійснювати процес верифікації – через більш ніж одну милю від демілітаризованої зони територія буде надзвичайно мілітаризованою. Тому ми більше не розглядаємо це», – заявив Гроссі.

«Я дійшов висновку, що територіальне питання з різних причин для України може також розглядатися як легітимізація російської присутності», – пояснив він причини зупинки переговорів.

Нагадаємо, у Міненерго України заявляли, що позиція України щодо окупованої РФ Запорізької АЕС не змінюється, переговори тривають, проте з боку росіян поки немає конструктиву у перемовинах.

Раніше гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що для безпечної роботи тимчасово захопленої росіянами Запорізької АЕС є життєздатне рішення, яке потребує міжнародної підтримки.

оренда квартири Львів

Новини