МАГАТЕ почала інспекцію об’єктів в Україні після заяв Росії про «брудну бомбу»

Фото: Магате

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії в понеділок розпочали інспекцію двох ядерних об’єктів в Україні на її запит – cталося це на тлі звинувачень Росії в бік України в організації провокації з використанням «брудної бомби».

Про це повідомила пресслужба МАГАТЕ, пише «Європейська правда».

Як повідомив генеральний директор агенції Рафаель Ґроссі, перевірка інспекторів «незабаром завершиться», і попередній звіт про неї буде оприлюднений до кінця цього тижня.

Минулого понеділка міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба офіційно запросив МАГАТЕ надіслати місію в Україну, щоб спростувати вигадки Москви про нібито розробку «брудної бомби».

В агенції раніше повідомили, що ядерні об’єкти в Україні регулярно іспектуються, й попередня перевірка у вересні не виявила жодних свідчень про підготовку «брудної бомби».

Нагадаємо, протягом минулого тижня міністр оборони Росії Сергєй Шойгу і глава Генштабу Валерій Герасимов активізували телефонні розмови з західними колегами про нібито заплановану провокацію України. І Київ, і Захід такі твердження відкидали.

Очільник міністерства оборони США Ллойд Остін заявив, що американська сторона поки не бачить ознак підготовки Росією провокації з використанням «брудної бомби».

Новини