Макрон: Українські пілоти хоч уже можуть почати навчатися у Франції

Скрін з відео

Французький президент Емманюель Макрон заявив, що після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським «відкрив двері» для навчання пілотів з України, не уточнивши подробиць.

Про це Макрон заявив в інтерв’ю телеканалу TF1, яке опублікували в понеділок, пише «Європейська правда».

«Навчання (пілотів – ред.) може розпочатися зараз», – сказав президент Франції, підкресливши, що воно може здійснюватися з «європейськими країнами, які готові» долучитись до нього.

«Гадаю, з американцями зараз ведуться обговорення», – додав він.

Говорячи про військову допомогу Україні, Макрон наголосив, що стратегія Франції – допомогти Україні організувати контрнаступ у потрібний момент, «щоб вона могла повернути всіх за стіл переговорів на обраних нею умовах і створити для себе міцний мир».

Говорити конкретніше про домовленості у військовому плані він відмовився, лише зазначивши, що йдеться зокрема про постачання додаткових боєприпасів і підготовку українських підрозділів.

Як відомо, українських льотчиків навчають у Франції роботі систем протиповітряної оборони, а також виживанню у разі катапультування на ворожій місцевості.

Водночас наразі лише Велика Британія погодилась улітку розпочати навчання українських пілотів і вже зараз працює з іншими країнами над можливим наданням винищувачів F-16 Україні.

оренда квартири Львів

Новини