Маск відмовляється фінансувати послуги Starlink в Україні – CNN

Фото: Фокус

Компанія Ілона Маска SpaceX повідомила Пентагону, що відмовляється фінансувати служби супутникового зв’язку Starlink в Україні.

Про це йдеться в листі SpaceX до Пентагону, який цитує CNN, пише Українська правда.

Видання зазначає, що компанія Маска заявила в листі, що «більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink, як це було раніше».

У листі також міститься прохання до Пентагону взяти на себе фінансування урядового та військового використання Україною системи Starlink, яка, за твердженням SpaceX, коштуватиме понад 120 млн дол. до кінця року і може обходитися у близько 400 млн дол. протягом наступних 12 місяців.

«Ми не в змозі надалі дарувати термінали Україні або фінансувати існуючі термінали протягом невизначеного періоду часу», – написав у листі до Пентагону директор з державних продажів SpaceX.

Серед документів SpaceX, надісланих до Пентагону, як зазначає CNN, є прямий запит, зроблений Маску в липні головнокомандувачем Збройними силами України Валерієм Залужним, про надання ще майже 8 000 терміналів Starlink.

Видання нагадує, що на сьогодні Україні було передано близько 20 000 одиниць супутникового зв’язку Starlink, причому Маск написав у п’ятницю у Твіттері, що «операція обійшлася SpaceX у 80 мільйонів доларів і перевищить 100 мільйонів доларів до кінця року».

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну український міністр цифрової трансформації Михайло Федоров попросив Ілона Маска надати Україні «Starlink» – Маск відгукнувся і вже 28 лютого Україна отримала перші станції супутникового інтернету, поставки яких продовжилися в березні.

Завдяки обладнанню Starlink у Київській області після виходу російської армії звідти вдалося відновити зв’язок для жителів Ірпеня та Романівки.

20 квітня Федоров повідомив, що регулятор дозволив використовувати термінали Starlink усім категоріям користувачів, а не лише критичній інфраструктурі.

На початку травня SpaceX дозволила переносити комплекти абонентського обладнання супутникового інтернету Starlink з одного місця до іншого.

Відключення мобільного зв’язку та інтернету – це один із методів Росії при спробі окупації, щоб створити інформаційний вакуум на певній території та ввести людей в оману за допомогою російської пропаганди.

Новини