Масова втеча росіян від мобілізації – на користь Україні, – Петро Черник

Фото: censor.net

Майже 300 тисяч чоловіків, які втекли з Росії за останні дні, могли би знести путінський режим, якби взялись за зброю. Але цього не сталось, бо росіяни – рабська нація. Так вважає військовий експерт Петро Черник.  

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Водночас втеча є радше доброю ознакою, аніж поганою, бо в такий спосіб понижується їхній мобілізаційний ресурс. Але, щоправда, ще не до такої точки, якби нам би хотілось. Але заакцентую: вони втікають через дуже цікавий спосіб мислення. Вони втікають від мобілізації. Вони саму війну не засуджують», – зазначає експерт.

За його словами, сотні тисяч росіян все влаштовувало, допоки війна не торкнулась їх особисто. Вони втікають не тому, що протестують, а тому, що бояться стати «гарматним м’ясом».

«Це унікальний психологічний  оксюморон. Вони втікають від війни, яку самі розпочали і на них ніхто не напав. Це щось таке, що важко схрестити в здоровій голові», – наголошує Петро Черник.

В той же час ті росіяни, які все-таки погодились на мобілізацію, лише продовжать війну, але стратегічно не допоможуть РФ, бо українці їх все одно «перемелять», додає експерт.

«Не думаю, що до Нового року вони зможуть поставити до зброї більше 200 тисяч. Але нагадаю, первинне бойове угруповання, яке вторглося в Україну, складало в межах 200 тисяч. Ми його вже перемололи. Зараз ті, що є – то вже інші. Тобто, якщо рахувати такою специфічною логікою, то це третє угруповання. Але його все одно доведеться молоти. Бо два перших мололи 7 місяців», – вважає Петро Черник.  

Раніше видання «Нова газета. Європа» з посиланням на джерело в адміністрації президента Росії повідомило, що за перші чотири дні після оголошення мобілізації з Росії виїхала 261 тисяча чоловіків.  

Новини