Мелітополь став для окупантів військовою базою, – мер Іван Федоров

Фото: slovoidilo

Рашисти, які втекли з Правобережжя Херсону, перетворили Мелітополь на військову базу.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

За його словами, минулого тижня, коли окупанти почали втікати з Херсона, вони вибрали за базу Мелітопольський район. Зокрема, вони зайняли величезну кількість баз відпочинку на Азовському узбережжі та вільних будівель в населених пунктах.

«Вони заїжджають в селища, і якщо їм не вистачає вільних будинків, яких залишили мешканці, то вони дають менш, ніж одну добу для того, щоб мешканці виїхали з інших будинків, щоб вони в них заселились. Також відбувається переміщення техніки через саме місто Мелітополь і через його околиці. Воно йде, як на Запоріжжя, так і на Донецький напрямок», – говорить мер.

Тобто, Мелітополь рашисти визначили як логістичний і адміністративний центр Півдня України. Також з передмістя Мелітополя і Токмака, за його словами, ведуться терористичні обстріли Запоріжжя, а з Енергодара  – Нікополя, Марганця.

«Звільнення міста Мелітополя є стратегічним для нашої держави, тому що інакше не закінчиться терор Запоріжжя, Нікополя, Марганця, ми не зможемо деокупувати нашу Запорізьку АЕС, яка знаходиться в підпорядкуванні рашистів.  А це небезпека і для наших європейських  сусідів, бо ніхто не знає, що там рашисти роблять на нашій АЕС», – зазначає Іван Федоров.

Крім того, Мелітополь історично завжди був «воротами в Крим». І оскільки звільнення Криму – одне із стратегічних завдань України, то без звільнення Мелітополя не можливе і звільнення Криму, вважає мер.

За його словами, окупанти також тероризують населення, беруть в полон квартирами, будинками під час своїх фільтраційних заходів.

«Одна з жінок, яка перебувала в полоні 9 днів, каже, що їх тримали в морському контейнері. І всі ці 9 днів вони просто стояли, бо людей було так багато, що вони просто не могли сісти», – говорить Іван Федоров.  Він також додає, що нещодавно окупанти почали навчати своїх «мобіків» як знущатись з людей, на українських полонених.

Новини