Мешканці Львівщини не дуже активно користуються програмою «Доступні ліки»

Фото: fp.com.ua

Доступні ліки є, але аптек, які їх реалізовують, замало.  На Львівщину з робочим візитом приїхала голова Національної служби здоров’я України Наталії Гусак. Вона зокрема, закликала більше користуватись програмою «Доступні ліки» та зустрілась з головами місцевих рад. Цьогоріч НСЗУ закупила для нашої області ліків на 10 млрд грн, з яких 7 млрд вже заплачено.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

«Доступні ліки» – це державна програма, за якою, українці можуть отримати певні препарати безкоштовно або за невелику доплату. Перелік таких ліків є на сайті Міністерства здоров’я. У серпні до цього списку додали смужки з визначення рівня глюкози та знеболювальні паліативних хворих.

Як розповіла Наталія Гусак, у Львівській області цьогоріч було виписано понад 650 тисяч електронних рецептів на доступні ліки. За цим показником Львівщина займає провідну позицію в Україні. Попри те, приблизно 100 тисяч із тих, хто отримав такий рецепт, ним не скористався.

«Ми бачимо, що вашим людям в селах виписують рецепти, але вони не отримують доступні ліки. Тобто, вони отримують зі значно меншим відсотком, ніж це роблять по всій країні. Це означає, що ніхто не працює над аптечною мережею у вашій області. З окремого вашого села треба по 20 км їхати, щоб отримати лікарські засоби», – зазначає керівниця НСЗУ Наталія Гусак.

Проблеми аптек  Наталія Гусак обговорила з головами громад, а також з керівниками медзакладів.

«Не кожен керівник громади є медиком, який може орієнтуватись в ситуації, яка в нього відбувається в медзакладі. Але це дуже важливо почути інформацію з перших вуст, щоб якщо є проблемні питання вирішити»,  – говорить голова постійної комісії охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради Анна Ярмола.

В нашій області є до 14 тисяч аптек уклали договір з НСЗУ та беруть участь у програмі державної компенсації.

оренда квартири Львів

Новини