Міністр оборони Польщі: танки Leopard поїдуть в Україну в березні

Фото: liga.net

Танки Leopard, які союзники пообіцяли передати Києву, будуть передані Україні у березні.

Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак після засідання у форматі «Рамштайн» в Брюсселі у вівторок, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на TVN 24.

Глава Міноборони Польщі розповів, що ще більше країн заявили про свою участь у коаліції щодо передачі Україні танків Leopard.

«Німеччина створює коаліцію країн, які мають танки Leopard 2A6. Ми, Польща, Leopard 2А4. До вже конкретних заяв Канади та Іспанії сьогодні приєдналася Норвегія», – сказав Блащак.

«Ми працюємо над тим, щоб Фінляндія також передала такі танки. Сьогодні фінський міністр сказав, що це рішення вже дуже близьке», – додав він.

За словами міністра, «ми можемо сказати, що в березні ці танки поїдуть в Україну».

Він додав, що українські військовослужбовці проходять навчання у Польщі.

«Вони будуть готові експлуатувати ці танки вже в середині березня, тож пізніше буде здійснюватися лише передислокація цих військ і така підтримка», – зазначив очільник Міноборони Польщі.

Як повідомлялося, міністр оборони США Ллойд Остін перерахував країни, які почали підготовку до передання Україні бойових танків Leopard 2 або дали відповідне зобов’язання.

У вівторок міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам оголосив, що його країна передасть Україні вісім танків Leopard і до чотирьох танків спеціального призначення.

Новини