Дозволили відновити екскурсії. Музей Франка запрошує львів’ян і гостей міста


У львівських музеях дозволили відновити екскурсії. Чекають відвідувачів і у Львівському музеї Івана Франка. Про це в ефірі «Першого Західного» розповів директор закладу Богдан Тихолоз.

Але, він наголосив, що буде невелика проблема: через війну деякі цінності змушені були сховати у надійних місцях. А це означає, що експозиції можуть працювати не у повному обсязі і не всі із них будуть відкриті для огляду.

«Проте музей Франка – це не тільки музей Дім, але і музей-Сад. Ще й сад, який поруч з парком, де прогулювався Франко і годував ведмедів грушками. Львів – це місто Івана Франка. Це музей просто неба. Тому ми маємо намір відновити і започаткувати нові екскурсії для львів’ян і гостей нашого міста просто неба», – розповів літературознавець.

За його словами, торік у музеї вже розробили 5 екскурсійних маршрутів, один з яких – це пішохідний маршрут Львовом.   Також музей долучився до міжінституційної  програми «Діти країни», де організаційну  відповідальність взяв на себе Львівський центр соціальних служб «Між нами». Директор музею радить стежити за телеграм-каналом «Діти країни», бо деякі їхні акції відбуваються в музеї.  Також музейник закликає приходити до них на екскурсії самостійно, «щоб плекати культуру».

«Плекати культуру треба. Бо ставлення до культури – це те саме що ставлення до жінок і дітей, це мірило цивілізованості. Російська зброя уже знищила кілька десятків об’єктів культурної спадщини. Тому наше завдання – зберегти цю спадщину, але водночас вона має бути живою і промовляти до суспільства», – розповів Богдан Тихолоз.  

 


Новини