Ми надто поспішаємо з опалювальним сезоном, – ексміністр Олексій Оржель

Фото: kyiv.media

Не варто поспішати починати опалювальний сезон. У нас температура ще не настільки низька, щоб вмикати батареї. Потім серед сильних морозів нам може забракнути палива. Так вважає ексміністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

За його словами, від Росії можна чекати припинення транзиту природного газу нашими трубопроводами. Це може негативно вплинути на опалювальний сезон в лютому-березні. Тому нам краще економити зараз.

«Якщо говорити  про великі цифри – ми підготувались, якщо проходити зиму в нормальному режимі. Водночас вже є недоліки. Ми починаємо надто швидко спалювати накопичене вугілля.  15-20 тисяч тон на день – це швидко і зарано. Ми зарано запускаємо опалювальний сезон у такий важкий період. І зважаючи, що у нас немає Запорізької АЕС – це дуже великі виклики», – вважає екс-міністр.

Тому треба економити зараз і не витрачати зайвого, бо російські терористи чекають, коли похолодає і споживачі будуть вразливі, щоб бити по об’єктах життєзабезпечення, додає Оржель.

Також держава, на його думку, має готувати запаси і ремонтний фонд для того, щоб в будь-який момент ремонтні бригади, енергетики могли відновлювати тепло-, водо- та енергопостачання. Також він радить мешканцям розробити план «Б».

«В кожної сім’ї має бути певний алгоритм дій, певний план на випадок, якщо станеться щось надзвичайне. Подзвоніть друзям, родичам. Якщо в них може бути пересидіти, підготуватися до цього. Якщо у вас є будинок в селі або дача – підготуйте її, зробіть запас дров. Можливо ви цим ніколи не скористаєтесь, але будьте готові», – зазначає Олексій Оржель.

Новини