«Ми не дозволимо нас залякати». Шольц обіцяє підтримку Україні до перемоги

Фото: НВ

Німеччина із союзниками продовжать підтримувати Україну в боротьбі проти російського агресора до самої перемоги у війні.

Про це канцлер ФРН Олаф Шольц заявив 30 листопада на Берлінській безпековій конференції, повідомляє Укрінформ.

«Ми продовжимо підтримувати Україну, скільки буде потрібно: економічно, фінансово, гуманітарно, через відбудову зруйнованої енергетичної інфраструктури – а також зброєю», – наголосив канцлер, визнавши, що ця війна впливає і на німців.

Україна, за його словами, має отримати можливість реалізувати своє законне право на самооборону. Але це також служить для захисту європейської архітектури безпеки, зауважив Шольц. Він переконаний, що Росія не може виграти і не виграє розвʼязану нею війну.

«Невпинні атаки на життєво важливу інфраструктуру, на водо- та енергомережі, на українські міста та села – це жахлива і водночас відчайдушна стратегія випаленої землі», – вказав глава уряду ФРН.

Поведінка Росії в Україні призвела до зміни безпекового середовища в усій Європі, констатував канцлер. Він запевнив, що Німеччина винесла з цього уроки для власного захисту та підтримки союзників.

Шольц також зазначив, що на Заході дуже серйозно сприймають безвідповідальну ядерну риторику російського режиму. «Але ми не дозволимо нас залякати», – запевнив політик. З цією метою, повідомив він, федеральний уряд вирішив закупити винищувачі F-35 як частину німецької ядерної програми.

Участь у дводенній Берлінській безпековій конференції беруть майже півтори тисячі політиків, військових, експертів – переважно з країн НАТО.

Новини