На аукціонах вже продали 2 спиртзаводи, – міністр Олег Немчінов

Фото: zt-lis.gov.ua

Мала приватизація в Україні знову відновилась. Держава на аукціонах продала три спиртзаводи ДП «Укрспирт». Наскільки продаж був успішним – в ефірі «Першого Західного» розповів міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

За його словами, відбувся фактично рестарт приватизації. Влітку народні депутати ухвалили низку законодавчих змін, які дозволили перезапустити процес приватизації, оскільки він був припинений під час активної фази збройної агресії РФ.

«Процес стартував 11 вересня із 3 аукціонів з продажу 3 спиртзаводів. Це процес, який був запущений ще у 2020 році. Два лоти були дуже успішними. Стартова ціна була перевищена в понад 3 рази. З 27 мільйонів гривень ціна дійшла до 70. Там, де була 50 млн – дійшла до 150 млн», – розповів міністр.

За його словами, один завод поки що не знайшов свого покупця, його повторно виставили на продаж. В жовтні на майданчику «Прозорро» за процедурою відкритих торгів він буде проданий.

«Загалом зараз відкрито декілька десятків лотів, які пішли на приватизацію. Це є цілісні майнові комплекси, будівлі, які стоять окремо, і пакети акцій. Вся інформація є у відкритому доступі і її можна переглянути», – додав Олег Немчінов.

До кінця цього року в рамках малої приватизації заплановано продати 150 об’єктів.

Новини