На Львівщині зареєструвалось 30 тисяч внутрішньо переміщених осіб – департамент соцзахисту


В реєстрі внутрішньо переміщених осіб Львівської області вже є 30 тисяч осіб. Вони вже можуть отримувати адресну допомогу від держави у розмірі 2-3 тисяч гривень. Про це в ефірі «Першого Західного» розповів в.о. директора департаменту соцзахисту Львівської військової обласної адміністарції (ЛОВА) Роман Андрес.

Кількість зареєстрованих ще не є великою, оскільки частина людей, на думку посадовця, ще фізично не дійшла до того, щоб оформити таку довідку.

«Водночас ми повинні розуміти, що мотивація у людини піти і отримати таку довідку з’являється тільки після того, як вона зрозуміє, що отримає якийсь фінансовий ресурс. Тому ми бачимо, що лише в останні півтора тижні люди пішли», – вважає Роман Андрес.

Він пояснює, що для того, щоб отримати матеріальну допомогу від держави, особі спершу треба отримати довідку внутрішньо переміщеної особи. З минулого тижня це можна зробити не тільки через управління соцзахисту, але і через ЦНАПи. Скоро такий документ можна буде отримати і через застосунок «Дія».

Статус внутрішньо переміщених можуть отримати мешканці з 14 регіонів, де відбуваються бойові дії.

«Якщо в особи не має необхідних документів, можна використовувати документи з Дії. Є такі випадки, але вони не масові. Ми стараємося допомагати в кожному окремому випадку», – додає посадовець.

За його словами, більшість внутрішньо переміщених осіб, що перебувають на Львівщині, зможуть отримати довідки до середини квітня.

Раніше уряд прийняв рішення надавати адресну грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. Це щомісяця – 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, і 2000 гривень – на кожну іншу особу. Допомога надаватиметься щомісяця під час воєнного стану та одного місяця після його відміни.


Новини