На Львівщині – спалах лептоспірозу. Захворіли вже 8 осіб

Фото: diagnoz.in.ua

Спалах лептоспірозу зафіксували на Львівщині. Кількість інфікованих щодня зростає. Впродовж 10 днів до обласної інфекційної лікарні шпиталізували вже восьмеро людей з цим діагнозом. Більшість хворих – мешканці Стрийського району, Моршина та Дрогобича.

Про це йшлося в в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Літня спека – ідеальний час для купання. Але саме в водоймах, за словами медиків, найчастіше можна заразитись лептоспірозом. Джерелом збудника цієї хвороби є гризун. Без лікування лептоспіроз може уразити печінку, нирки та спровокувати менінгіт.

«До нас поступило 8 пацієнтів. Один з них перебуває у відділенні реанімації. Стан у нього важкий, але стабілізувався сьогодні.  Тобто є надія, що пацієнт буде одужувати. Всі пацієнти перебувають у відділенні. Їхні стан важкий або наближений до важкого. Дехто вже в середньому стані важкості», – розповідає завідувачка відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Серед основних симптомів лептоспірозу є: головний біль, біль у м’язах, висип на шкірі, жовтяниця, почервоніння очей. Також у хворих може бути розлад шлунку, блювання, діарея. Часто інфекцію плутають з грипом, оскільки вона супроводжується високою температурою тіла, лихоманка.

Пан Андрій, один з пацієнтів лікарні, вже декілька років поспіль купається в  річці Стрий. Але минулого четверга після купання відчув дивні симптоми.

«Кишківник і слабкість. І таке ніби здуття, біль в животі. Аж довелося падати. Занесло мене. Тиск впав до 60/35», – розповідає чоловік.

Заразитись можна не лише під час купання, але й риболовлі, сільськогосподарських робіт або через інфіковані продукти харчування.

Найкраща профілактика недуги – дотримання правил гігієни та уникнення факторів ризику. Як кажуть медики, купатись треба лише у перевірених водоймах та слідкувати  чи немає на тілі ран. Якщо ви працюєте у полі, вдягайте гумові рукавиці та чоботи.

оренда квартири Львів

Новини