На Львівщині відкрили пункт пропуску «Нижанковичі- Мальховіце». Але лише для порожніх вантажівок

Фото: ДПСУ

13 лютого, у пункті пропуску «Нижанковичі-Мальховіце», що в Старосамбірському районі, почали пропускати вантажівки з максимальною вагою 7,5 тонн. Таким чином хочуть розвантажити інші автомобільні пункти пропуску, зменшити черги на кордоні та пришвидшити рух транспорту в обидва боки.

Як повідомив журналістам програми «Очі» начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігор Матвійчук, пункт пропуску – наразі тимчасовий.

«Основне для нас це вивезти вантажі,а бо привести ті вантажі, які нам критично необхідні. Тут не закладено багато технологічних можливостей для пропуску вантажів. Але хоча би дороги. Не всі дороги, мости дозволяють їхати вантажівкам територією України», – сказав прикордонник.

Новий пункт пропуску має на меті зменшити черги на кордоні. Водій вантажівки Роман Дашко, який часто перетинає кордон з товаром, розповів скільки часу витрачає на проїзд кордону.

«4-5 днів стояли. А так – одна доба. Наразі сюди перші потрапили. Легенько, аж приємно. Так, як в Європі», – розповів водій.

За перетином кордону стежать прикордонник і митники. Там планують пропускати від 120 до 160 вантажівок за добу.

«Торік ми відкрили два пункти пропуску на румунському кордоні, відбудували наш пункт пропуску, пасажирську ділянку на «Краківці». Зараз відкриваємо цей пункт пропуску і я сподіваюсь, що в цьому році ми займемося недобудованими пунктами пропуску до європейських країн», – сказав на відкритті пункту перетину голова Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм.

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький розповів, що коли розпочинали проект будівництва в 2021 році, не думали про війну.

«Часто війна ламає плани і людські долі. А є речі, які навпаки, міцніють. Це, наприклад, дружба. Такі проєкти зміцнюють віру в перемогу», – сказав очільник Львівщини.

Добудувати пункт пропуску Нижанковичі-Мальховіце обіцяють до 2024 року. Вартість його будівництва 900 мільйонів гривень. Їх оплачує польська сторона.

Новини