На Львівщині вперше в історії відбудеться Чемпіонат України з вітрильного спорту

Фото:24tv.ua

На кілька днів Львівщина стане морським регіоном. З 1 червня на найбільший водоймі Львівщини – «Озеро Сірка», що в селі Залужжя, Яворівського району стартує Чемпіонат України з вітрильного спорту. Він триватиме він упродовж 10 днів. У чемпіонаті змагатимуться близько 70 учасників з різних областей України та різних вікових категоріях.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  керівник Галицької вітрильної асоціації, капітан та реконструктор козацького човна-чайки «Спас» Мирон Гуменецький.

«Так сталося, що ми мусимо приймати Чемпіонат України, бо, на жаль, більше немає де. Обрали Яворівське озеро або «Сірка» ще кажуть.  На щастя, воно ще не так забудовано, і не заросло деревами, тому там дуже гарні вітри. Це дуже важливо. Питають, чому не Наварія – тому, що воно набагато менше. По-друге: там з двох сторін дерева – це не підходить для вітрильництва», – пояснив Гуменецький.

Географія учасників широка. Здебільшого, це спортсмени з південних областей  та Київської, де до війни була змога якісно тренуватись у цьому виді спорту. Також є гості з Тернополя, Полтави, Харкова.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Але проблема багатьох учасників, що через постійні обстріли вони не мають де тренуватись.

«Багато спортсменів мають проблему через те, що їх не пускають на воду. Наприклад, учасники з Миколаївщини просилися приїхати швидше, щоб трошки потренуватись перед змаганнями, бо їх просто не пускають на воду ні за яких обставин», – зазначив організатор заходу.

Витрати на матеріально-технічне забезпечення заходу здійснюються коштами Мінмолодьспорту.

«Нам дуже допомагають тренера і керівництво вітрильної федерації України, обіцяють нам допомагати всім чим потрібно. Я надіюсь, що цей чемпіонат не тільки гарно пройде і будуть задоволені учасники, а він ще покаже львів’янам, що таке вітрильний спорт і чому він є таким популярним в світі», – розповів Мирон Гуменецький.

оренда квартири Львів

Новини