На Львівщині вшанували пам’ять Івана Франка

Фото: Ю. Раделицький, Фейсбук

27 серпня минає 167-а річниця від Дня народження українського письменника, літературного критика, перекладача, науковця, громадського і політичного діяча  Івана Франка.

З нагоди відзначення 167-ої річниці від Дня народження Каменяра керівництво області, депутати обласної ради, університетська спільнота вшанували його пам’ять покладанням квітів до пам’ятника Іванові Франку, що на площі перед Львівським національним університетом.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Опісля урочистої частини учасники заходу відвідали Інститут франкознавства ЛНУ ім. Івана Франка, де мали змогу оглянути експозицію, дізнатися про збережені друковані взірці багатогранної діяльності Каменяра.

На завершення гостей почастували пирогом, який спекла праправнучка Івана Франка Марта Гуменецька за багаторічним родинним рецептом.

Також у Дрогобичі на Львівщині оголосили лауреата цьогорічної Міжнародної премії Івана Франка. Ним став письменник, науковець Микола Легкий з книгою «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці».

Фото: ЛОВА

Він отримав 200 тисяч гривень та золоту медаль вартістю 76 тисяч. Преміальний фонд сформували коштом благодійних внесків.

Про це у Фейсбук повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Вітаю переможця, а також усіх номінантів премії. Ви сьогодні теж в броні і ведете свою боротьбу. Досліджуючи багату українську історію, культуру, літературу, мову, зводите недоступні для ворога захисні споруди наших духу, мудрості та гідності. Бо лише з міцним корінням зможемо «вгору йти», – йдеться в повідомленні.

оренда квартири Львів

Новини