На Львівщині змушені частіше застосовувати аварійні відключення – Максим Козицький

Фото: Укренерго

Останні кілька днів Львівщина перевищує ліміти споживання електроенергії. Через це енергетики змушені в області застосовувати аварійні відключення.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, менше 50% споживачів можуть одномоментно отримувати електроенергію. Тому в ОВА роблять все, щоб критична інфраструктура не страждала і всі військові підприємства чи лікарні електроенергію отримували в повному обсязі.

«Ми розуміємо, що має бути покращена робота диспетчеризації  обленерго щодо увімкнення груп по графіку. Але ситуація – динамічна. Якщо нам зранку доводять одну потужність електроспоживання, а впродовж доби вона знову змінюється або в нас переліміт, то відповідно, застосовуються аварійні відключення», – пояснив Максим Козицький.

Також існують графіки відключень об’єктів критичної інфраструктури для надзвичайних ситуацій. Серед них  також є три групи. Хлібопекарські підприємства, наприклад, входять в першу групу і їм вимикають світло в останню чергу.

«Наше завдання – домовитись з ними про мінімальний ліміт, який вони можуть мати і при якому вони можуть працювати», – додав Козицький.

При цьому, він пояснив, що школи і садочки до груп критичної інфраструктури не входять.

«Школи і садочки «стоять» на лініях, до яких приєднані житлові масиви. Це стара мережа. Якщо би ми залишали школи і садочки, нам би доводилось залишати включеними всі житлові масиви, з якими вони будувались. Це нереально, бо тоді ніякі графіки не будуть дотримуватись взагалі», – пояснив керівник Львівської ОВА.

Для усіх інших підприємців, яким важливо знати, коли відімкнеться світло, застосовують схему, коли через «приватний кабінет» в обленерго їх повідомляють за 15-20 хвилин до відімкнення. Таким чином вони зможуть убезпечити своє обладнання перед аварійними відключеннями.

оренда квартири Львів

Новини