Нафтогаз планує побудувати кілька ТЕЦ на біопаливі у Львові та Житомирі

Фото: Нафтогаз України

Нафтогаз розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ, що працюватимуть на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF), у Львові та Житомирі.

Загальна потужність об’єктів складатиме 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної. Плановий період здачі об’єктів в експлуатацію у Львові – 1-й квартал 2023 року, в Житомирі – 4-й квартал 2023 року, пише пресслужба компанії.

30 вересня – 1 жовтня Житомир та Львів відвідали представники керівництва НАК «Нафтогаз України» та нардепи – члени комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, аби детально ознайомитися з планами реалізації проектів.

Фото: Нафтогаз України

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко під час візиту зазначив, що Нафтогаз вже допомагає українським містам переводити свої ТЕЦ з газу на біопаливо (йдеться про проекти у Житомирі, Львові, Охтирці) і готовий підтримувати й інші міста у цьому напрямку. «У нас є зацікавленість вкладати гроші в такі проєкти, щоб імпортувати менше газу за колосальними цінами. Реалізація їх  вигідна і економічно, і для екології, такі інвестиції швидко окупаються, при цьому гроші у вигляді податків надходять у місцеві бюджети, зростає кількість робочих місць», – підкреслив Юрій Вітренко.

За його словами, спокійно пройти цей опалювальний сезон можна, застосовуючи комплексний підхід. Це і достатні запаси газу в сховищах (наразі 13,9 млрд куб м), і стабілізація власного видобутку – найважливіші нині задачі для Нафтогазу, і переведення теплогенеруючих підприємств на сучасні технології та використання біопалива, і модернізація мереж задля зменшення втрат тепла. Але головні ризики для прийдешнього опалювального сезону – воєнні. Ймовірність руйнування ворогом об’єктів енергетичної інфраструктури залишається високою. «Держава, місцева влада, Нафтогаз, тепловики роблять все можливе, щоб нормально пройти цю зиму. Але людям також треба готуватися. В першу чергу, економити газ. Це дорогий ресурс. Зекономлені кошти краще витратити на нашу армію, яка потребує підтримки як ніколи», – вважає голова правління НАК.

Зокрема, у Львові Нафтогаз спільно з міською владою вже у лютому планує запустити ТЕЦ на біопаливі, що дозволить знизити залежність міста від газу. Львівський міський голова Андрій Садовий підкреслив, що для міста це буде перша потужна ТЕЦ на альтернативному паливі, яке покриватиме близько чверті його потреб у теплі. Цей проект давно планувалося реалізувати з ЄБРР, але тоді б його реалізація розпочалася лише наступного року. З Нафтогазом цей проєкт можна реалізувати швидше. За його словами, участь національної компанії, яка є лідером на ринку, дає також додаткові можливості, зокрема в отриманні необхідного обладнання.

Загалом у планах Нафтогазу побудувати щонайменше 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної. Компанія має амбітну мету стати найбільшим генератором тепла з біомаси до 2027 року та забезпечити заміщення близько 2 млрд м куб. природного газу.

Наголошується, Україна може практично повністю відмовитися від використання природного газу для центрального опалення, замінивши його зокрема на біоенергію.

Новини