Найближчим тижнями РФ матиме менше важелів впливу на експорт зерна з України – Держдеп

Фото: Reuters

У Державному департаменті США перерахували фактори, через які, як там вважають, у Росії стане менше важелів впливу на експорт зерна з України Чорним морем.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на керівника управління з координації санкцій Держдепу США Джеймса О’Браєна, передає «Європейська правда».

За його словами, все більше суден зможуть виходити з українських портів, а зростання витрат може змусити Москву переглянути свою відмову від «зернової угоди».

«Україна вже зараз має кілька кораблів, які вийшли з портів і залишаються в територіальних водах», – сказав він.

Другий фактор, на його переконання, полягає в тому, що атаки РФ на українські кораблі негативно позначаться на ціноутворенні, що призведе до підвищення тарифів страхувальників, через що витрати з боку РФ зростуть.

«Протягом наступних кількох тижнів, я думаю, фактори, які змусили Росію вважати, що вона отримає вигоду від виходу з (Чорноморської зернової) ініціативи, зміняться», – резюмував він.

 «Зернова угода», укладена за посередництва ООН і Туреччини, зазнала краху після того, як Росія вийшла з неї в односторонньому порядку в липні. З того часу Москва неодноразово атакувала портову інфраструктуру України.

Нагадаємо, вантажне судно з українським зерном Resilient Africa, яке є першим судном з агропродукцією, що пройшло тимчасовим коридором у Чорному морі, прибуло до турецької протоки Босфор.

Судно вийшло з українського порту Чорноморськ з 3 тисячами тонн зерна 19 вересня

Президент РФ Владімір Путін після переговорів з Реджепом Таїпом Ердоганом у Сочі заявив, що Москва не готова одразу повертатися до Чорноморської зернової ініціативи, яку зірвала у липні.

оренда квартири Львів

Новини