Наступна атака може бути не раніше як за 7-10 днів, – Олександр Мусієнко

Фото: Wikipedia

До наступної атаки Росії потрібно мінімум 7 днів. Але, щоб накопичити достатні залпи ракет їм потрібно до 10 днів – 2 тижнів. На ці терміни треба орієнтуватись щодо наступних атак.  Так вважає військовий експерт Олександр Мусієнко.

Про це він розповів  в ефірі «Першого Західного».

За його словами, 29 грудня українська протиповітряна оборона відпрацювала добре, які і у минулі рази.

«Середній показник збитих ворожих ракет складає 75-80%. Це хороший показник, але якби ми отримали від наших партнерів засоби, які давали нам можливість вражати ще більше ворожих цілей, то і показник наш теж покращився б», – вважає Олександр Мусієнко.

Як і у попередні рази, ворог застосував різні типи ракети. За словами експерта, це свідчить про те, що вичерпується певна номенклатура. Наприклад, росіяни перестали застосовувати «Іскандери», що може означати, що з ними в них є проблема.

«Менше використовуються «Калібри». Якщо порівняти з квітнем-травнем, то тоді ворог застосовував їх в значно більшій кількості. Зараз менше. Переважна кількість ракет, які застосовує агресор це Х-101, Х-55, Х-555. Х-101 росіяни виробляють, а Х-55, Х-555 – це ті, що в них залишились на складах», – зауважує експерт.

Зокрема, ракет Х-101, за його словами, вони можуть виготовляти до 40 штук на місяць. Але далі все буде залежати від двох факторів. Перший: це те, наскільки їм вистачить накопичених технологій і компонентів , які були завезені раніше. Другий: наскільки вони зможуть замінити ці складові.

Водночас, за словами Мусієнка, при вчорашній атаці вперше були використані радарні ракети.

«Той літак-розвідник, який минулі дні літав з Білорусі, покликаний для того, щоб виявляти радіолокаційні засоби протиповітряної оборони. Можливо, вони намагались нанести удари по нашим силам  ППО. Але треба розуміти, що і українське командування це прогнозувало, і наші партнери, тому вони нам надали велику кількість оманливих радарів, які створюють імітації і ворогу дуже важко виявити нашу ППО. Тому росіяни витрачають ракети на ці імітатори», – пояснює експерт.  

Новини