Наступний саміт Україна – ЄС відбудеться у лютому в Києві

Фото: ОПУ

Наступний саміт Україна – ЄС відбудеться третього лютого цього року в Києві.

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента за підсумками телефонної розмови президента Володимира Зеленський з очільницею Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

«Співрозмовники обговорили очікувані результати чергового саміту Україна – ЄС, який відбудеться третього лютого цього року в Києві, і домовилися активізувати підготовчу роботу».

Зазначається, що президент Зеленський поінформував очільницю Єврокомісії про ситуацію на полі бою та наслідки регулярних російських обстрілів ракетами й дронами цивільної інфраструктури нашої держави.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Євросоюз стоятиме пліч-о-пліч із нашою державою в боротьбі з агресором й у 2023 році, до перемоги України. Співрозмовники обговорили шляхи подальшого зміцнення потужності Збройних Сил України шляхом постачання відповідної зброї.

Окремою темою розмови стала реалізація нової програми макрофінансової допомоги Україні обсягом 18 млрд євро. Володимир Зеленський наголосив на важливості отримання першого траншу цієї допомоги у розмірі 3 млрд євро вже в січні.

Сторони домовилися, що перші 15 млн LED-ламп, профінансовані ЄК, надійдуть в Україну в січні.

Зеленський відзначив важливість швидкої практичної реалізації та залучення держав – членів ЄС щодо закупівлі шкільних автобусів для постраждалих регіонів нашої країни. Співрозмовники також обговорили перебіг реалізації проекту з відбудови 74 зруйнованих українських шкіл, на фінансування якого Євросоюз виділив 100 млн євро.

оренда квартири Львів

Новини