Не всі будинки сімейного типу і прийомні сім’ї хочуть переїжджати з України, – Володимир Лис


Зараз в Львівській області проживають 1000 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, що переїхали з зони бойових дій. З них 600 дітей є з будинків сімейного типу і прийомних сімей. Ще 18 будинків такого типу переїхали через нашу область транзитом. Про це в ефірі «Першого Західного» розповів керівник служби у справах дітей  Львівської обласної військової адміністрації Володимир Лис.

За його словами, не всі будинки сімейного типу хочуть виїжджати з України. На території Львівщини осіло 9 таких будинків. У них виховується 63 прийомних дитини і 7 власних.

Володимир Лис розповідає, що перші вісім днів нової війни для служби у справах дітей були важкими, але нині держава створила нові чіткі правила, внісши зміни до діючих постанов Кабміну.  

«Ми «жили» на вокзалі. Когось розподіляли тут, когось день перетримували, а далі вони виїжджали за кордон. І їхали, в більшості випадків, діти за списками, але без документів про кінцеву мету. Сьогодні при Мінсоцполітики працює чат-бот, де можуть зареєструватись структури, які хочуть прийняти наших дітей. Відповідно міністерство перевіряє ці структури: те, чи вони здатні прийняти. І тоді дають добро і наші групи їдуть», – розповідає Володимир Лис.

На Львівщині житло для будинків сімейного типу надають сім’ї, громадські та релігійні організації. Здебільшого, вони розміщені в районах, а не в Львівській громаді. Обласні чиновники постійно моніторять умови їхнього проживання.

«Ми спілкуємся з дітьми, вихователями, місцевими. Вже об’їхали 8 закладів з 22. Діти є в безпеці, всім забезпечені. І що цікаво, дізнались, що підлітки хочуть поступати на Львівщині. Значить їм тут комфортно», – говорить Володимир Лис.


Новини