Не зрада і не перемога. Петро Черник про переговори в Туреччині


Не перемога і не зрада. Таку думку про перемовини у Туреччині української і російської сторін в ефірі «Першого Західного» висловив військовий експерт Петро Черник.

Він вважає, що те, що 29 березня відбулось у Туреччині, має один стратегічний і важливий аспект.

«Противник у воєнному сенсі стоїть на межі виснаження. Ці слова хочу підтвердити словами їхнього міністра оборони про те, що вони понизять бойові дії на двох головних напрямках навколо Києва. Якщо перекласти на просту і зрозумілу мову: вони там і так понижені. Тобто, наші збройні сили дали їм відсіч і вже переходять у контрнаступ. Тепер у них не має іншого способу, як шукати  варіацію легітимізації тої поразки, яка є», – переконаний військовий експерт.

Але він радить не зачаровуватись, бо війна завтра не закінчиться. А договір – це тільки ескіз, точка зору, де прописані якісь напрацювання. І це ще має «лягти на стіл» Путіну.

«Він буде ретельно думати, що для нього прийнятно, а що – ні. Але відмовитись від України він не зможе в принципі. Хоча великої стратегічної мети вони вже не досягають. Ми втримуємо свою державність», – вважає Петро Черник.

Тому найочевидніше війська РФ зосередяться на завданні-мінімум – «прорубати» сухопутний коридор до Криму. Це для них принципово, додає експерт. Тому туди звезуть війська з київського і чернігівського напрямку.

Також намагатимуться втриматись на цих територіях, що зайняли.

«Я не уявляю за яких обставин вони добровільно можуть звідти забратись. Тому ворога можна вибивати з тих територій, які він взяв, тільки збройною силою. Бо оцей коридор до Криму для них принциповий»,  – зазначає Петро Черник.

Але він наголошує, що і ворогу легко не буде, бо їм бракує військової сили, а крім того, воювати доведеться в некомфортній для себе ситуації: місцеве населення налаштоване до них вороже.  


Новини