Негайне виведення військ станом на 1991 рік – в МЗС відповіли на заяву РФ про переговори

Фото: МЗС

Єдиною реалістичною пропозицією щодо переговорів з Росією має бути негайне припинення нею війни проти України та виведення військ із української території за межі кордонів станом на 1991 рік.

Про це у Фейсбук заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, відповідаючи на пропозицію голови МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що країна готова обговорювати із Заходом реалістичні пропозиції щодо України.

«Єдиною реалістичною пропозицією має бути негайне припинення Росією війни проти України та виведення російських військ із української території за межі кордонів станом на 1991 рік.

Той, хто дійсно прагне переговорів, не знищує енергетичну систему країни, щоб її населення замерзло взимку, не займається масовими стратами цивільних людей, не обстрілює житлові квартали, не оголошує мобілізацію додаткових 300 тис. військовослужбовців, не блокує поставки зернових, не висуває ультиматумів».

Ніколенко наголосив, заява Лаврова про готовність до переговорів є не що інше, як чергова димова завіса, аби виграти час на тлі поразок російської армії.

За його словам, допоки Росія продовжує скоювати злочини в Україні, відповідь має бути одна – на полі бою.

«Ми вдячні міжнародним партнерам, які стоять пліч-о-пліч з Україною в її боротьбі за існування. Лише спільними рішучими зусиллями можливо зупинити Росію, яка становить загрозу миру та безпеці не лише Європи, але і світу».

Новини