Нідерланди нададуть Україні дві пускові установки Patriot

Фото: Вікіпедія

Нідерланди поставлять в Україну дві пускові установки зенітно-ракетного комплексу Patriot та низку ракет.

Про це йдеться у листі міністра оборони до парламенту, пише «Європейська правда».

«Нідерланди беруть участь у проєкті співпраці з США та Німеччиною щодо постачання Україні зенітних ракетних комплексів Patriot, включаючи боєприпаси, навчання та запчастини для їх обслуговування. Доставка цієї системи озброєння є унікальною та складною операцією. Співпраця передбачає постачання Нідерландами двох пускових установок і низки ракет», – йдеться у листі.

Нідерланди також допоможуть у навчання українців для роботи з системами Patriot.

«Таким чином, Нідерланди разом із союзниками реагують на терміновий заклик президента Зеленського забезпечити протиповітряну оборону проти триваючих ракетних атак і атак безпілотників на українські міста», – йдеться у листі.

Крім того, 65 солдатів морської піхоти до квітня тренуватимуть загалом 400 українських військових. Це відбувається у Великій Британії.

Нідерланди мають загалом три зенітні комплекси Patriot, четвертий знаходиться в резерві. Система може збивати вертольоти, пілотовані і безпілотні літальні апарати, балістичні і крилаті ракети з висоти до 20 кілометрів і на відстані до 60 кілометрів.

Система Patriot складається з радара, центру управління вогнем і декількох пускових установок.

Раніше в уряді Нідерландів заявили, що потенційно готові обговорити надання Україні винищувачів F-16, якщо Київ озвучить таке прохання.

Міністерка оборони Кайса Оллонгрен також заявила, що Нідерланди готові профінансувати передачу танків Leopard 2 для України, які передадуть інші союзники – так, як вже допомагали з постачанням радянських Т-72 з Чехії.

Новини