Німеччині її поведінка обернеться втратою лідерства в Європі, – політичний аналітик

Фото: dpa

Німеччина надасть танки Україні. Рано чи пізно. «Рамштайнський» альянс дотисне німців. Але такою невизначеною поведінкою вони більше нашкодять собі, бо зіпсують репутацію. У цьому переконаний голова аналітично-адвокаційної організації «Центр спільних дій» Олег Рибачук.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Німеччина потрапила у дуже складну політичну ситуацію. Німці дають дуже багато зброї, але їхня поведінка закарбувались у сприйнятті світу як незрозуміле віднікування, нечітка позиція. Вони сказали, що до них ніхто формально не звертався, але це спростував міністр оборони Великобританії, який сказав, що вони формально звернулись за дозволом. Тобто, я думаю, що виходу у німців немає. Вони зроблять це (передадуть танки -ред.), але із зіпсованою репутацією», – вважає Олег Рибачук.

Щоб підтвердити свої слова, він нагадав, як змінювалась німецька риторика від початку повномасштабного вторгнення.

«Починалось із 5 тисяч касок, а зараз вони є одними з найбільших наших донорів, в тому числі фінансових. Але крім того, їхні найсучасніші системи IRIS-T дуже добре збивають ракети і фактично мають 100% ефективність. І вони віддали першу систему «з печі» саме Україні. В жодної країни світу не було ще такої зброї. Це теж треба цінувати», – наголосив експерт.

Рибачук також зазначив, що впертість Німеччини щодо танків може обернутись ганебним прецедентом, коли Польща надасть «Leopard» Україні без згоди німців. На його думку, Німеччина може за це подати в суд. Але якщо вона таке зробить, то дуже зганьбиться.

Експерт також вважає, що не останню роль в питанні наданні танків грає сам Олаф Шольц.

«Це проблема політики в Німеччині. Довга історія політиків, які загравали з Росією. Мені говорили німецькі посли, що вони вважали, що багатомільярдні контракти з Росією, утримають її від якихось безглуздих дій. Але це просто привело до катастрофи, до протилежної ситуації. І зараз Німеччина платить дорогу ціну. Колись вона була лідером в Європі, зараз вона на це вже не може претендувати. Зараз першість за скандинавськими країнами, поляками», – вважає Олег Рибачук.

Новини