Нові шахрайські схеми: від імені львівських чиновників випрошують гроші, нібито на ЗСУ

Фото: sud.ua

На Дрогобиччині аферисти представлялись посадовцями районної військової адміністрації (РВА) і випрошували гроші. Вони зламали базу даних, отримали контактні номери і телефонували до місцевих бізнесменів, волонтерів, щоб ті перераховували гроші на допомогу нібито ЗСУ, а насправді на невідомі рахунки. Як дізнались журналісти програми «ОЧі», шахраї просили від 20 до 200 тисяч гривень.

Про шахрайство повідомив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк на своїй сторінці в Фейсбуці.

За його словами, до райадміністрації та до нього особисто вже надійшло декілька повідомлень від підприємців та благодійних організацій про телефонні дзвінки від шахраїв, які представляються його  іменем з проханням перерахувати кошти для ЗСУ на невідомі рахунки. Одночасно шахраї надсилають ще й фейкові листи нібито від Дрогобицької РВА. Чиновник запевняє, що ні він, ні будь-хто зі службовців адміністрації таких зборів не проводить.

«Вже шахраї модернізувались. Вони підробили мій підпис, тобто бланк нашої адміністрації. Просять різні суми. То що я чув, то просять перерахувати 20 тисяч гривень. Будемо добиватись того, щоб шахраїв знайшли і притягнули до відповідальності. Я спілкувався з іншими головами районних військових адміністрацій, у них були подібні ситуації» ,– розповів журналістам Степан Кулиняк.

Він радить перевіряти інформацію і надсилати кошти лише перевіреним організаціям чи особам.

Новини